Wywiad: Selena Gomez o własnym serialu dokumentalnym „Living Undocumented”

Selena Gomez jest wszechstronnie utalentowaną gwiazdą, o czym świadczy chociażby to, że z powodzeniem realizuje się zarówno w muzyce, jak i aktorstwie. Niedawno zagrała w filmie Woody’ego Allena „A Rainy Day in New York”, który został ciepło przyjęty przez widzów. Ale piosenkarka jest nie tylko aktorką, ale również producentką. To między innymi ona stoi za jednym z najchętniej oglądanym serialem Netflixa, czyli „13 Reasons Why”. Historia opowiadająca o samobójstwie nastolatki i o niełatwych kwestiach, z którymi mierzą się młodzi ludzie trafiła do wielu fanów, śledzących losy bohaterów przez (jak dotąd) 3 sezony. Gwiazda poinformowała na swoim Instagramie, że to nie koniec jej przygody z pracą producentki. Selena Gomez współpracowała przy powstawaniu serialu dokumentalnego „Living Undocumented”, poruszającego temat imigracji. „Jestem tak pokorna, będąc częścią serialu dokumentalnego Netflixa, „Living Undocumented”. Kwestia imigracji jest bardziej złożona niż administracja czy prawo lub historia, którą słyszycie w wiadomościach” – napisała na Instagramie wokalistka. Serial dokumentalny wyprodukowany przez nią oraz jej mamę Mandy Teefey, a także Eli Holzman, Aarona Saidmana, Annę Chai i Seana O’Grady’ego, trafił na platformę Netflix 2 października [sprawdź wpis]. Gwiazda na temat serialu rozmawiała w ramach wywiadu z młodymi dorosłymi, którzy pojawili się w nim. Tłumaczenie poniżej.


Selena Gomez: „Dziękuję bardzo za bycie tak wrażliwym i podzielenie się swoją historią. Mieć możliwość doświadczenia tego Waszymi oczyma było oszałamiające i ekstremalnie bolesne, więc dziękuję. Co się wydarzyło w Waszych życiach od czasu wystąpienia w „Living Undocumented”?”

Jeden z uczestników programu twierdzi, że dzięki temu on i jego brat czują się bezpieczni w kraju, nie wydaje mu się, że kończy mu się czas pobytu. Mówią też o tym, że ojciec innego chłopaka opuścił dom, by pójść do pracy i już nie wrócił, gdyż deportowano go do Kolumbii, od tego czasu nie śpi u siebie w domu, bo boi się, że spotka go to samo. Opowiada o tym, jak wygląda życie ludzi skazanych na deportację, że śpią na podłogach pod aluminiowymi kocami, że światło w pomieszczeniach świeci cały dzień i noc. Przez to twierdzi, że ten kraj nie jest do życia. Dziewczyna twierdzi, że takie historie rujnują jej determinację, by zostać w USA, bo mogłaby to być też jej historia.

Selena Gomez: „Co Wy, przyjaciele myślicie, że robilibyście, gdybyście nie musieli się o to martwić?”

Twierdzą, że myślą o tym codziennie. Gdyby się to nie działo, chodziliby do szkoły, pracować, by mogli osiągnąć to, co chcą. Jeden uczestnik twierdzi, że chciałby zostać inżynierem i mieć normalne życie. Kolejny chciałby podróżować poza krajem. Dziewczyna ma dużo rodziny w Izraelu i myśli, że nie wie, czy ich kiedykolwiek spotka i przez to tęskni za nimi bardzo.

Selena Gomez: „Osobiście, słuchając wszystkich tych rzeczy, w których Wy przyjaciele nie macie okazji uczestniczyć przez kraj, w którym żyję, jest bardzo trudne. Co przegapiacie?”

Twierdzą, że nie mogą chodzić do szkoły, nie mogą spać po nocach. Dziewczyna została okradziona w zeszłym tygodniu i bała się zadzwonić na policję, bo mogłaby wywieźć jej rodzinę.

Selena Gomez: „Co jest największym strachem?”

Jest to adrenalina każdego dnia, bycie przestraszonym do końca życia, że nic się nie zmieni, bycie deportowanym w nieludzkich warunkach.

Selena Gomez: „Ze wszystkimi tymi obawami, z którymi musicie żyć codziennie, myślicie, że to trudne ufać ludziom?”

Tak, gdyż ludzie nie zatrzymują informacji dla siebie, tylko przekazują je dalej.

Selena Gomez: „Czujecie, że jesteście Amerykanami? Jak określilibyście to uczucie?”

Tak, gdyż nie znają innego życia niż to w USA. Twierdzą, że ludzie powinni poznać kulisy tego, co oznacza deportacja do kraju, o którym nie mają pojęcia. Tak, gdyż mówię po angielsku, w innych językach średnio potrafią się odnaleźć. Nie, gdyż postrzega się nas jako kryminalistów i wrogów. Nie, gdyż istnieją stereotypy, że imigranci sprzedają narkotyki, dlatego przybywają do Stanów Zjednoczonych. Ale uczestnicy programu wierzą, że to się zmieni i będą mieć normalne życie, w którym będą akceptowani. Dziewczyna pyta Seleny, czy ma nadzieję, że w przyszłości zajdą zmiany.

Selena Gomez: „Dobrze, duża część, dlaczego chciałam być tego [serialu dokumentalnego] częścią jest to, że mogę być głosem wielu ludzi, którzy nie mogą i są przerażeni mówić o tym [uchodźstwo]. Nawet nie wiem, czy ludzie zdają sobie sprawę, że moja rodzina jest też w tle. Moi dziadkowie byli uchodźcami. Po prostu myślę o życiu, które mam i zostałam nim obdarzona. Moją nadzieją jest to, że widzę zmiany. Myślę, że jesteście wspaniałymi ludźmi i chcę, żebyście zostali.”

Wywiad Seleny Gomez z Pablo, Camilo i Bar.

Social media innych – 4 października

Selena Gomez na Instagram Stories – 4 października


Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.