“Wpadłam trochę w depresję” – czyli Selena Gomez o zdrowiu psychicznym i nie tylko w rozmowie z dr Vivikem Murthy

10 października obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji Selena Gomez i dr Vivek Murphy (amerykański lekarz i były wiceadmirał w Korpusie Komisji Publicznej Służby Zdrowia) spotkali się wirtualnie na kanale Rare Beauty, aby porozmawiać o tym, jak globalny kryzys zdrowotny odbił się na jej zdrowiu psychicznym i co pomogło jej wznieść się ponad poziom zmagań.

“Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i miałam zaszczyt usiąść (poprzez Zoom) z dr Vivikiem Murthy i porozmawiać z nim o przewlekłej samotności, zdrowiu psychicznym, a także o mocy uzdrawiania poprzez więzi międzyludzkie” – poinformowała Gomez we wpisie na Instagramie.

Sprawdźcie pełną rozmowę poniżej.

“Na początku, nie mogłam sobie z tym poradzić [kwarantanna] tak dobrze. Wpadłam trochę w depresję”, przyznała. “I wtedy zaczęłam chodzić do miejsca, gdzie naprawdę pisałam [piosenki] i byłam aktywna. I wtedy chyba po prostu zmusiło mnie to do tego czasu.”

“Byłam w stanie spędzać czas z tymi wspaniałymi ludźmi o wiele więcej niż kiedykolwiek, a także spędzać dużo więcej czasu z moją rodziną. Poczułam, jakbym się unormowała w tej sytuacji, która nie jest normalna” – powiedziała Gomez, wspominając, jak kiedyś popłakała się podczas dostosowywania się do nowej normy.

28-latka dodała: “To znaczy, moja praca to dużo podróżowania, łączenia się z ludźmi, uszczęśliwiania ich. To czyni mnie szczęśliwą, więc było to dla mnie pewnego rodzaju walką. Myślę, że nawet zamieściłam coś na moim Instagramie, gdzie płakałam, tłumacząc wszystkim ludziom, którzy mnie obserwują, jak bardzo mi ich brakuje.”

Na temat tego, jak radzi sobie w dzisiejszych czasach ze swoim zdrowiem psychicznym, Gomez powiedziała, że skupienie się na “ekscytujących” osobistych projektach, takich jak jej linia kosmetyków Rare Beauty, pomogło jej się z tym uporać.

“Pracowałam nad osobistymi sprawami, takimi jak linia kosmetyków, której celem jest osiągnięcie 100 milionów dolarów w ciągu 10 lat na zdrowie psychiczne”, wyjaśniła. “A ostatnio, mogłam pójść do studia. Powiedziałabym więc, że teraz w pełni wychodzę i myślę, że musiałam sobie z tym poradzić w taki sposób, w jaki musiałam, i przeszłam przez to z właściwymi ludźmi, robiąc właściwe rzeczy i podejmując właściwe kroki, by nie doprowadzić mnie do szaleństwa.”

O tym, jakie ma podejście do internetu i portali społecznościowych, wyznała: “Zajęło mi dwa lata, bym doszła do tego, jaka jestem obecnie. Czasami obwinia się za to technologię. Osobiście od dwóch lat nie miałam na swoim telefonie żadnej aplikacji [Instagram, Twitter itp], mimo, że czasami korzystam ze swojej platformy (…) Były dni, że po prostu budziłam się i zastanawiałam się dlaczego wciąż to robię, skoro ciąglę robię coś źle, skoro ludzie uważają, że jestem fałszywa, sztuczna i nieautentyczna. Te słowa ranią i nie wnoszą nic do mojego życia. Prawda jest taka, że to same kłamstwa.”

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.