Stacja telewizyjna Peacock TV przeprasza za wyśmiewanie choroby Seleny Gomez w jednym z seriali

W internecie zawrzało, kiedy fani Seleny Gomez zorientowali się, że w jednym z seriali na antenie Peacock TV, wyemitowano odcinek, w którym padły niestosowne komenatrze odnośnie przeszczepu nerki artystki, który przeszła w 2017 roku. “Czy Selena Gomez ma w ogóle nerkę?” – pojawia się napis na ścianie w jednym z ujęć.

W dalszej części serialu “Saved By The Bell”, który jest nową wersją starego sitcomu z 1989 roku, słychać rozmowę, w której bohaterowie dyskutują, kto był dawcą nerki Seleny Gomez. “Wiem na pewno, że dawcą nerki Seleny Gomez była mama Justina Biebera. Boże, chciałabym mieć swój telefon, żebym mógła to udowodnić (…) Udowodnić co? Że jesteś idiotką. To była nerka Demi Lovato. One są najlepszymi przyjaciółkami, jak ty i ja.” Aby okazać swoją złość, zniesmaczenie, a zarazem wsparcie, fani wokalistki użyli hasła “RESPECT SELENA GOMEZ”, które szybko trafiło na pierwsze miejsce światowych trendów na Twitterze, z ilością ponad 300 tysięcy wpisów. Na odzew ze strony twórców serialu nie trzeba było długo czekać. Już po paru godzinach opublikowali oni publiczny komentarz, w którym przeprosili za żarty o chorobie gwiazdy:

“Przepraszamy. Nigdy nie mieliśmy zamiaru bagatelizować zdrowia Seleny. Nawiązliśmy kontakt z jej zespołem oraz wpłacimy pieniądze na jej organizację The Selena Gomez Fund for Lupus Research”

Całą sprawę skomentowała dawczyni nerki Gomez, jej przyjaciółka Francia Raisa, która także nie była w stanie zrozumieć, jak można żartować z tak poważnej sprawy, jaką jest przeszczep nerki:

“Doceniam przeprosiny, ale nie zapominajmy o dawcach, którzy potencjalnie poczuli się urażeni i bez znaczenia ze względu na tę farbę w sprayu napisanej na ścianie (…) Jako dawczyni nerki chcę okazać miłość i dać innym dawcom znać, że nie jesteś sam. Jesteś widziany. Jesteś doceniany. Jesteś taki odważny, a twój bezinteresowny czyn jest bardzo ceniony i doceniany!”

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.