“Skończyłam z byciem cicho” – Selena Gomez w szczerej rozmowie z Billboard o procesie tworzenia “Rare”, uczuciach i więcej

Z okazji wydania albumu “Rare”, Selena Gomez udzieliła ekskluzywnego wywiadu dla Billboard. Wokalistka mówi o procesie tworzenia albumu, o swoich lepszych i gorszych momentach na przestrzeni czterech lat, a także zdradza, że ma nowe projekty w planach, które nie będą tylko dotyczyć muzyki.

Tłumaczenie rozmowy poniżej.

Jak wyglądały twoje ostatnie dni?
“Było dużo pracy. Mieliśmy parę spraw do załatwienia w Los Angeles, a pod koniec ubiegłego roku udaliśmy się do Londynu i Paryża, więc tak naprawdę nie miałam czasu zaczerpnąć powietrza. Ale cieszę się, bo prawdopodobnie to jedna z najlepszych rzeczy, jaka kiedykolwiek mi się przytrafiła.

Słuchając “Lose You To Love Me” i “Look At Her Now”, które zostały wydane w październiku, jasne było, że ten projekt będzie dość odkrywczy, lecz okazał się być bardziej osobisty niż się spodziewano.
“Mówiłam to już wcześniej, choć kiedyś bałam się mówić czegokolwiek. Mogłam odnaleźć siebie chroniącą innych ludzi, którzy nie chroniliby mnie ani o mnie nie dbali. I nie chcę zabrzmieć źle i nie chcę, aby ludzie myśleli, że kieruje mną tylko jeden motyw bycia miłym człowiekiem i nic poza tym mimo że taka jest prawda i jestem z tego dumna. Skończyłam z byciem cicho i uważam, że zasłużyłam na moment dla siebie po tym wszystkim przez co przeszłam i przez dodanie tego do albumu. Nie przyszło mi nawet do głowy, że mogę robić coś nie tak.”

“Wydaje mi się, że dotarłam do miejsca, w którym jestem w stanie powiedzieć sobie, że coś zrobię i nie będę się tego bać. Ludzie mogą na to reagować jak tylko chcą, lecz ja jestem dumna z wydawania muzyki, z którą jestem w stanie się utożsamić, ponieważ nie chcę niczego innego jak dotrzeć do ludzi. Chcę, by wiedzieli, że nie są sami oraz że te wszystkie emocje są normalne. Patrzyli na mnie, gdy dorastałam. Myślę, że to ważny album dla mnie, w którym zawarłam głos.”

Mówiłaś o tym, że teraz w studio jesteś bardziej otwarta, bliżej z takimi tekściarzami jak Julia Michaels i Justin Tranter.
“To prawda. Całkowicie przejęłam kontrolę po ostatnim roku czy dwóch. Miałam przy sobie ludzi, którzy mi partnerowali przez cały ten czas, szczególnie Julia i Justin, oni stali się dla mnie rodziną. Byli w stanie wydobyć ze mnie co najlepsze. Powiedziałam mniej więcej jak chcę, aby to wszystko wyglądało, te brzmienia… Byłam w to bardziej zaangażowana niż kiedykolwiek. Nie mogę być bardziej dumna z albumu, który stworzyłam. To naprawdę ekscytujące.”

Jedna z piosenek, która się dla mnie wyróżnia to “Vulnerable”, która skupia się na sile związanej z podejmowaniem i przeskakiwaniem w wierze, nawet jeśli ma się to nie udać.
“Właściwie to jedna z moim ulubionych piosenek właśnie z tego powodu. Mówi ona o tym, że nawet po całkowitym wyczerpaniu z życia czy czegokolwiek… Przez chwilę stałam się zgorzkniała. Rozgoryczona oraz wysuszona. Po prostu byłam odcięta od swoich uczuć na tak długo. Lecz idę na terapię, mówię tam o wszystkim, przez co przechodzę. Pomyślałam sobie, że dlaczego to robię? Dlaczego oddaję się ludziom nawet wtedy kiedy są oni dla mnie tylko przyjaciółmi albo nieznajomymi? Czemu to robię?”

“I zdałam sobie sprawę, że moją mocną stroną, którą kiedyś uważałam za słabość jest bycie wrażliwym. Więc kiedy pracowaliśmy nad tą piosenką, wtedy to się zaczęło. Jeśli dam ci całą siebie, będziesz w stanie to przyjąć i o to zadbać? Jeśli nie, ja wciąż pozostanę sobą. Po prostu nie będzie już ciebie w moim życiu, a ja będę dalej sobą. To jedna z najlepszych rzeczy jakie usłyszałam w ostatnim czasie, od mnóstwa ludzi mówiących, że to kochają. To takie ekscytujące. Nigdy nie wiadomo. Czy może być singiel? Nie wiem”

Czy są jakieś części albumu, które był dla ciebie ciężkie do nagrania albo późniejszego odsłuchania?
“Pracowałam nad tym albumem przez cztery lata, więc są na nim piosenki, które ukończyliśmy niedługo przed jego ukończeniem. Co ciekawe, teraz te piosenki znaczą dla mnie coś innego. Myślę, że jest duży powód dla którego tak czekałam. Nie chciałam być prowokowana przez te same rzeczy. Chciałam wydobyć to, co czułam i później to świętować. Tak się stało”

“Kiedy napisałam “Lose You To Love Me” byłam w pewnego rodzaju rozsypce. To było dla mnie naprawdę trudne. Kiedy nagraliśmy do tego teledysk pod koniec roku, to miało dla mnie zupełnie inne znaczenie, uwalniające. To dla mnie naprawdę zabawne. Myślę, że pozwoliłam temu odejść [uczuciu bezradności]. Nie mogłam prosić o lepszy sposób, aby zamknąć pewien rozdział w moim życiu”

Gdy w zeszłym tygodniu wydałaś album, wydałaś także teledysk do “Rare”. To następny, oficjalny singiel?
“Tak! Od zawsze kochałam tę piosenkę i od zawsze chciałam tak nazwać album. Myślę, że to świetne uzupełnienie singli, które wydawałam, ponieważ jest szczere i nieokrzesane. To mówi ci w zasadzie, że wiesz, że nie masz wszystkiego oraz że nie jesteś idealnym. Lecz zasługujesz na dobro i miłość, na samoakceptację. To ta piosenka, która ma w sobie pewność siebie, ale bez zarozumiałości”

“Lose You To Love Me” już podbiło szczyt Billboard Hot 100, co jest także twoim pierwszym numerem jeden. Masz jakieś cele wobec tego? Co masz nadzieję, że osiągnie twój album w 2020?
“W tym roku pracowałam nad wieloma rzeczami, o których nie mogę teraz mówić czy ich wydać. Jeśli chodzi o muzykę to nie przestanę jej tworzyć, co jest dla mnie czymś nowym. Zwykle, gdy ukończyłam album miałam się dobrze odkładając proces tworzenia muzyki na dłuższą chwilę. Myślę, że będę kontynuować [tworzenie muzyki]. Mam różne cele i obecnie jestem w najszczęśliwszym miejscu w moim życiu i mówię to z przekonaniem. Możliwości są nieograniczone”

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.