Selena Gomez zostanie uhonorowana nagrodą “ARTS Award” podczas 33rd Hispanic Heritage Awards

O tym, że Selena Gomez jest zaangażowana w sprawy społeczne czy zdrowia psychicznego wiadomo nie od dziś. Jej działania zostały docenione przez Fundację na rzecz Dziedzictwa Latynoskiego (The Hispanic Heritage Foundation), która ogłosiła oficjalnie, że gwiazda otrzyma nagrodę “ARTS Award”.

Piosenkarka otrzyma wyróżnienie ze względu na jej duży wpływ na muzykę, filmy czy zaangażowanie w zdrowie psychiczne czy losy Ameryki. Oprócz Seleny Gomez swoje nagrody w innych kategoriach otrzymają Bad Bunny czy Jessica Alba. Wirtualna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 6 października.

Waszyngton- Fundacja na rzecz Dziedzictwa Latynoskiego (HHF) ogłosiła dzisiaj, że Selena Gomez, aktorka, producentka filmowa i działaczka społeczna, otrzyma nagrodę ARTS podczas transmisji 6 października w ramach 33. dorocznej edycji konkursu Hispanic Heritage Awards. Selena Gomez dołączy w teletransmisji do Bad Bunny’ego (Nagroda Wizji), Jessici Alby (Nagroda Biznesu) i najważniejszych amerykańskich rolników (Heroes Award), a w nadchodzących tygodniach zostaną ogłoszone dodatkowe wyróżnienia i wykonawcy.

“Fundacja Dziedzictwa Latynoskiego z radością przyznaje Selenie Gomez Nagrodę Artystyczną za jej wpływ na kulturę amerykańską i światową poprzez swoją muzykę, filmy, ale także za jej odwagę jako rzecznika zdrowia psychicznego” – powiedział Jose Antonio Tijerino, prezes i dyrektor generalny HHF. “Siła drzemie w bezbronności, a Selena pozwoliła sobie na rozmowę o trudnych sprawach, z którymi wszyscy mamy do czynienia, zwłaszcza w czasie pandemii COVID-19. Selena jest wzorem do naśladowania dla tak wielu osób z tak wielu powodów. Jesteśmy dumni, że możemy podkreślić jej inspirującą historię poprzez Hispanic Heritage Awards.”

Sprzedając ponad 145 milionów singli na całym świecie i zdobywając ponad 25 miliardów odtworzeń muzyki na świecie, można śmiało powiedzieć, że Selena odniosła wielki sukces jako artystka. “Lose You to Love Me”, pierwszy singiel z jej uznanego przez krytyków albumu “Rare”, dostępnego za pośrednictwem Interscope Records, był dla wokalistki historycznym momentem, kiedy to wylądował na pierwszym miejscu listy przebojów Billboard Hot 100. Album zadebiutował na szczycie list przebojów; trzeci z kolei album, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy przebojów Billboard Album. Pochwała dla albumu była natychmiastowa, a Variety okrzyknęło go “Najlepszym albumem ostatnich czasów”, a Time nazwał go “prezentem popu”, podczas gdy Rolling Stone szalał nazywając go “aktem boskiej bezwzględności”. W 2017, Gomez została nazwana “Kobietą Roku” przez Billboard. Selena ostatnio współpracowała z sensacją k-popu, BLACKPINK przy nowym przeboju “Ice Cream”, a w tym tygodniu wydała oczekiwaną linię kosmetyków “Rare Beauty”.

Na dużym ekranie, Selena Gomez zaczęła przechodzić od młodej aktorki do dorosłości w filmie Harmony’ego Korine “Spring Breakers”. Film miał swoją premierę na festiwalu w Wenecji, co spotkało się z uznaniem krytyki, a występ Gomez został wyróżniony jako “przełom”. Wystąpiła w nominowanym do Oscara filmie “The Big Short” naprzeciwko Brada Pitta i Ryana Goslinga, a także w “Fundamentals of Caring” u boku Paula Rudda. Późniejszy film miał premierę na festiwalu Sundance 2016, a Gomez została uznana przez Vulture.com za jeden z “20 Najlepszych wystąppień Sundance 2016”. Inne filmy to: “Rudderless”, “Neighbors 2” i “In Dubious Battle”. Ostatnio Gomez była widziana u boku Billa Murraya i Adama Drivera w “The Dead Don’t Die” od Jima Jarmuscha. Film miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Selena dodała producenta wykonawczego do swojej imponującej listy kredytów, będąc producentem wykonawczym przeboju Netflix z oryginalnej serii “13 Reasons Why”. Gomez przez całą swoją karierę wykorzystywała swoją platformę do wypowiadania się na tematy społeczne, co było widoczne, gdy Gomez wyprodukowała uznany przez krytykę serial dokumentalny Netflix “Living Undocumented”, który wywołał wiele zamieszania i dyskusji na temat polaryzacji osób nieposiadających dokumentów mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, Selena jest producentem wykonawczym nadchodzącego filmu fabularnego “Broken Hearts Gallery” dla Sony oraz nowego programu kuliarnego HBO Max “Selena + Chef”. Następnie Gomez zajmie się produkcją wykonawczą i zagra naprzeciwko Steve’a Martina i Martina Short w serialu Hulu “Only Murders in the Building”.

The Hispanic Heritage Awards zostały stworzone przez Biały Dom w 1988 r. dla upamiętnienia ustanowienia Miesiąca Dziedzictwa Latynoskiego w Ameryce i są jednym z najwyższych wyróżnień Latynosów dla Latynosów i wspierane przez 40 narodowych instytucji latynoskich.

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.