Selena Gomez zdradza znaczenie słów do piosenki “Rare” w rozmowie z Genius

Największa strona internetowa z tekstami piosenek, Genius, na swoim kanale na YouTube regularnie publikuje filmy z różnymi artystami, którzy wypowiadają się o piosenkach ze swojego katalogu muzycznego, dodatkowo zdradzając znaczenie ich tekstu.

Selena Gomez dołączyła do grona piosenkarzy i w najnowszym nagraniu wypowiedziała się o swoim utworze “Rare”. Sprawdźcie streszczenie tłumaczenia oraz dostępne multimedia poniżej.

Rozmowa zaczyna się od wyjaśnienia Seleny Gomez dlaczego w ostatnim czasie ograniczyła kontakt z fanami. “Zmartwiłam się nieco, bo chcę mieć kontakt z moimi fanami, lecz ostatnio było to ciężkie. Myślę, że ludzie oczekują ode mnie więcej i chcą bym robiła więcej, lecz prawda jest taka, że muszę skupić się na sobie i swojej psychice” – wyjaśnia.

Pierwszy wers: (“Baby, you’ve been so distant from me lately and lately don’t even want to call you baby”) – “Pierwszy wers to punkt wyczerpania. Bardziej jak nie mogę trwać w czymś, co się powtarza i na koniec nic się nie dzieje. Nie chcę opisywać tego jako konkretnej sytuacji, bo jest to niezdrowe. Myślę, że jest to pewnego rodzaju stopniowy proces w dowolnej relacji , nieważne czy jest to przyjaźń czy związek.”

Pre-chorus: (“Saw us getting older burning toast in the toaster”) – “Każdy kocha tę linijkę, to zabawne. Myślę, że to reprezentuje przyziemność i oznacza brak opieki wokół ciebie i rzeczy, które kochasz i na których ci zależy. To po prostu naprawdę smutne. Czułam, że ludzie byli w takiej sytuacji wcześniej. Poważnie dostałam toster od Madison [Love] i w jego środku są te opiekacze, gdzie mogę wsadzić tosty i wyjdą one z obrazkiem lub moją twarzą. Na drugim jest napis “Rare”. Naprawdę mam to teraz w swoim domu.” (“My ambitions were too high, waiting up for you upstairs. Why you act like I’m not there Baby, right now it feels like”) – “To tak jakby opis, że jestem tutaj. Nie mówię, że mam się dobrze czy źle, ale potrzebuję kogoś, by był tutaj ze mną.”

Refren: (“I don’t have it all, I’m not claiming to but I know that I’m special. And I’ll bet there’s somebody else out there t tell me I’m rare, to make me feel rare”) – “To opis czegoś, z czym walczyłam przez długi czas. Po pierwsze poczucie własnej wartości i pewność siebie to mój ciągły problem. Z czasem i wiekiem jest coraz lepiej, lecz to jest coś nad czym ciągle pracuję. To pierwszy raz kiedy jestem pod tym względem otwarta i szczerze na to zasługuję. Mam prawo tak uważać i mieć możliwość wydać rzeczy, które chciałam wydać i móc o nich mówić. To pierwszy raz, kiedy o to tym powiedziałam i prawda jest taka, że nie chciałam brzmieć jak suka. Nie chciałam mówić tego w sposób, że zasługuję na wszystko, a ty nie możesz mnie mieć dopóki nie będziesz miał tego czy tego. Uważam, że ten refren jest ważny, ponieważ to poczucie świadomości, że nie masz wszystkiego, że nie uważam się za idealną, ale wiem, że jestem wyjątkowa. Myślę, że jest to skromne podejście do spytania czemu nie widzisz, że jestem inna?”

Drugi wers: (“Baby, don’t make me count up all the reasons to stay with you. No reason why you and I are not succeeding”) – “Dlaczego liczę powody, dla których powinnam z tobą być? To prawdopodobnie nie jest dobra rzecz.”

Mostek: (“I’m not gonna beg for you, I’m not gonna let you make me cry. Not getting enough from you. Didn’t you know I’m hard to find?”) – “Myślę, że robią to zarówno mężczyźni jak i kobiety, głównie nastolatkowie i młodzi, zakochani ludzie. To jest ta satysfakcja z ranienia kogoś, ponieważ zdajesz sobie sprawę z tego, że im zależy. Celowe zaniżanie komuś samooceny, ponieważ chcesz ich zatrzymać. Ktoś kiedyś tak do mnie powiedział. To takie utrzymywanie kogoś w sytuacji, gdzie nie zdaje sobie ona sprawy z tego, że jest wystarczająco silna i może odejść. Myślę, że zrobiliśmy to we dwoje [odniesienie do dawnej relacji]. To te uczucie, gdy jesteś młodym i cieszysz się, że ktoś po tobie płacze i wciąż cię kocha. Taka trochę manipulacja. Więc to [tekst piosenki] jest pełna postawa, że nie będę o ciebie błagać i nie pozwolę ci doprowadzić mnie do płaczu. Nie dajesz z siebie wystarczająco i wyraźnie nie rozumiesz tego, że jestem ciężka do znalezienia.”

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.