Selena Gomez wśród ludzi niosących zmiany na liście „People Of The Year” według magazynu People!

W środę, 2 grudnia, magazyn People opublikował swoją coroczną listę „People of the Year”. W samym środku trudnego roku 2020, renomowane czasopismo zwróciło uwagę na cztery osobistości, które wywarły wpływ i wykorzystały swoje głosy, aby aktywnie uczestniczyć w tej długiej i wymagającej pandemii Covid-19, a także angażować się w sprawy społeczne i dostarczać inspirującej i niezwykle wysokiej jakości pracy.

„Selena Gomez wydała swój album nr 1 „Rare”, została gospodarzem udanego programu kulinarnego „Selena + Chef” na HBO Max i jako jedna z najczęściej obserwowanych osób na Instagramie, która ma 195 milionów fanów, oddała swoją platformę czarnym aktywistom w czerwcu pośród protestów przeciwko brutalności policji. Nie poprzestała na tym. Wprowadziła również na rynek „Rare Beauty”, markę makijażu inkluzywnego, która postawiła sobie za cel zebranie 100 milionów dolarów w ciągu 10 lat, aby pomóc ludziom uzyskać dostęp do usług zdrowia psychicznego. Jej szczerość w mówieniu o swojej własnej podróży do zdrowia psychicznego i jej zaangażowanie w pomaganie innym były inspirujące w ciągu roku, w którym wszyscy czujemy się najbardziej niespokojni i samotni. – magazyn People.

Spośród czterech wymienionych nazwisk, Selena Gomez była chwalona za premierę jej najnowszego albumu, wprowadzenie linii kosmetyków, za to, że część zebranych pieniędzy trafiła do instytucji związanych ze zdrowiem psychicznym oraz za aktywizm i aktywny głos w amerykańskich wyborach. Artystka jest uhonorowana obok wielkich nazwisk, takich jak zdobywczyni Oscara i Emmy, Regina King, dwukrotny zdobywca Oscara, George Clooney oraz lekarz, immunolog i główny naukowiec zajmujący się koronawirusem, Anthony Fauci.

W tym roku Selena Gomez – jedna z czterech gwiazd uznanych przez People za „Osobę Roku” – znalazła solidne podstawy jako orędowniczka zdrowia psychicznego, równości rasowej i pozytywnej postawy ciała.

W roku, w którym wielu poczuło się zagubionych, Selena Gomez znalazła nowe poczucie celu. Na początku 2020 roku 28-letnia supergwiazda pop wydała swój długo oczekiwany trzeci album studyjny, Rare, jej najbardziej osobisty album, który zadebiutował na pierwszym miejscu.

Ale kilka tygodni później Gomez odłożyła na półkę plany promowania swojej najnowszej pracy, gdy pandemia zaczęła zamykać kraj. Nie była bezczynna długo. Po tym, jak latem w całym kraju wybuchły protesty przeciwko brutalności policji, Gomez oddała swoje konto na Instagramie ze 195 milionami obserwujących dla aktywistów, takich jak współtwórczyni Black Lives Matter, Alicia Garza i założycielka kręgu Black Trans Circles, Raquel Willis.

„To była oczywista decyzja” – mówi Gomez w artykule z okładki z tego tygodnia, w którym ona i trzy inne gwiazdy są uhonorowani tytułem „Ludzi Roku” przez People. „Sensowne było dla mnie uczenie się i zdobywanie wiedzy od najlepszych ludzi”.

Gwiazda nadal otwarcie opowiadała o swoich zmaganiach z depresją i lękiem, opowiadając, jak początkowo czuła się beznadziejna, a czasem nie mogła wstać z łóżka. Dlatego kiedy we wrześniu wprowadziła na rynek swoją linię kosmetyków do makijażu „Rare Beauty”, zobowiązała się do zebrania 100 milionów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat, aby zapewnić zasoby związane ze zdrowiem psychicznym społecznościom niedostatecznie rozwiniętym.

„Nie sądzę, by wprowadzenie „Rare Beauty” było możliwe trzy lub cztery lata temu. Teraz rozumiem, jak to jest być po drugiej stronie, porównywać się lub myśleć, że muszę wyglądać bardziej tak lub inaczej, żeby się dopasować” – mówi artystka. „Z pewnością może to być dla ciebie bardzo trudne. Nie wszyscy jesteśmy w określony sposób i nie powinniśmy być. Można śmiało powiedzieć, że w podróży z konsumentami marki jestem w 1000%”– dodaje. „Nie jest to łatwe dla wszystkich i chcę, aby ludzie wiedzieli, że nie są sami”.

Przed wyborami prezydenckimi Gomez była również bardzo aktywna w głosowaniu – zdradzając, że po raz pierwszy korzysta z prawa do głosowania w 2020 roku. Zwiększyła też przesłania kobiet, które zainspirowały ją w 2020 roku, m.in. Michelle Obama i Stacey Abrams, założycielka „Fair Fight” . „Podczas dorastania ciężko mi było radzić sobie z [dyskryminacją rasową], zwłaszcza z moim ojcem [który jest Meksykaninem]. Kiedy przyszło do mówienia ludziom, żeby głosowali, czułam, że to mój obowiązek”– mówi. „Obserowanie tych silnych, które wyruszały w podróże, których nie mogłam sobie wyobrazić, było dla mnie prawdziwym szokiem. Jestem bardzo wdzięczna za to”.

Selena Gomez x People Magazine – skany z magazynu

Selena Gomez x People Magazine

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.