Selena Gomez w zjawiskowej sesji zdjęciowej dla Vogue Mexico

Selena Gomez miała okazję w ostatnim czasie zapozować do meksykańskiej wersji poszanowanego magazynu mody jakim jest w tym przypadku Vogue Mexico. Gwiazda na przestrzeni lat pojawiła się na okładce amerykańskiego, australijskiego i brazylijskiego wydania czasopisma.

Gomez zaprezentowała się w sesji zdjęciowej, w której zachwyca swoją urodą i eleganckimi stylizacjami, subtelnie nawiązującymi do kultury Meksyku. Oprócz stanięcia przed obiektywem Daria Calmese’a, udzieliła ona wywiadu, w którym poruszyła temat zdrowia psychicznego, swojej marki kosmetycznej Rare Beauty oraz dlaczego tegoroczne wybory prezydenckie były dla niej tak ważne.

Selena Gomez o zdrowiu psychicznym:
„Upewnij się, że odbierasz telefon i często dzwonisz”, to jej rada, gdy pytam ją o przesłanie nadziei, którą dałaby wszystkim rodzinom, które żyły w separacji z powodu Covida-19. „Musimy upewnić się, że wiemy nie tylko o naszej rodzinie, ale także o naszych przyjaciołach. Ludzie czują się samotni i odizolowani, a prosty telefon, by zapytać, jak sobie radzą, jest bardzo pomocne” – dodaje. I ta sprawa jest dla niej szczególnie osobista. Kiedy mówią, że doświadczenia nas tworzą, Selena Gomez jest tego świetnym przykładem. Jej kariera rozpoczęła się w wieku siedmiu lat w programie dla dzieci i od tego czasu nigdy nie przestała. Jednak diagnozy medyczne, takie jak toczeń – choroba autoimmunologiczna, która została zdiagnozowana w 2013 roku – która doprowadziła do przeszczepu nerki lub zaburzenia dwubiegunowego, przebiegają równolegle do jego kariery, otwierając – bez wątpienia – inną perspektywę.

Wydaje się, że rok 2020 nauczył autorkę „Bad Liar” wiele pokory. Kiedy ruch Black Lives Matter Matter to rzeczywistość w Stanach Zjednoczonych i na świecie, Selena postanowiła przekazać swoje konto na Instagramie czarnym głosom z zamiarem nie tylko edukacji jej obserwująych, ale samej siebie. Stanowisko to podąża konsekwentną ścieżką opowiadania się po stronach w sprawach, które naprawdę ją dotyczą i generują potrzebę podniesienia głosu. „To było, gdy byłam młodsza, ponieważ, szczerze mówiąc, znajdowałam swój własny głos i starałam się wyjaśnić, kim byłam i jakie były moje przekonania. Kiedy go znalazłam, poczułam, że powinnam wykorzystać moją platformę w sensowny sposób.”

Dlatego niektóre projekty Seleny Gomez jako producenta odnoszą się do spraw osobistych i bliskich. Potencjalne kontrowersje nie powstrzymały jej, a w 2017 roku ogłosiła się producentem wykonawczym serialu „13 Reasons Why”, serii dla nastolatków i rodziców, gdzie poruszała takie tematy jak samobójstwa, zdrowie psychiczne i narkomania u młodych ludzi. Później, w 2019r., ukazał się „Living Undocumented” – serial dokumentalny Netflixa przedstawiający osiem rodzin imigrantów z różnych środowisk, które zostały deportowane. W tym czasie powiedziała dla magazynu TIME, że „Jako Meksykanko-Amerykanka czuję się odpowiedzialna za to, by używać mojej platformy jako głosu dla ludzi, którzy zbytnio boją się mówić”. Oba projekty ujawniły ich wrażliwość na bezbronność wielu młodych ludzi i rodzin w Stanach Zjednoczonych i ich zamiar przyczynienia się do generowania zmian.

Selena Gomez o marce Rare Beauty:

Selena Gomez wie, jak korzystać z jej platformy i wpływów, aby rozmawiać o sprawach, które ją zaszokowały. Kiedy kilka lat temu wzięła krótką przerwę w karierze, aby poradzić sobie z jej powikłaniami zdrowotnymi, cała branża zastanawiała się, gdzie była. Jego reakcją była introspekcja. Teraz stała się zagorzałym orędownikiem zdrowia psychicznego. I na dowód tego, na początku 2020 roku, założyła swoją firmę kosmetyczną Rare Beauty. „Od początku, kiedy zaczęłam mówić o założeniu firmy kosmetycznej, ważne było dla mnie, by była ona czymś więcej niż tylko marką kosmetyczną. Wiedziałam, że zdrowie psychiczne będzie naszym priorytetem. Byłam otwarta na moje osobiste zmagania ze zdrowiem psychicznym i czułam się mniej dotknięta. Dzięki mojej otwartości słuchałam wielu młodych ludzi, którzy również zmagają się z problemami i jest to coś bardzo bliskiego mojemu sercu. Mam nadzieję, że uda nam się wzmocnić pozycję społeczności Rare Beauty, aby zakwestionować normy dotyczące urody poprzez kształtowanie pozytywnych rozmów na temat samoakceptacji i zdrowia psychicznego.”

Tak więc w ostatnich latach ten silny przekaz został dodany do jej sieci społecznych. Innym razem była szczera o swoim zamiłowaniu do detoksykacji z serwisów społecznościowych i nie wierzyła we wszystko, co jest tam cenione. Dlatego też „Wizją Rare Beauty jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, która wspiera dobre samopoczucie psychiczne w oparciu o wiek, tożsamość płciową, orientację seksualną, rasę, pochodzenie kulturowe, zdolności fizyczne i psychiczne oraz perspektywę. Zdecydowaliśmy więc, że musimy wydać nie mniej niż 48 odcieni podkładu i korektora. Chciałam się upewnić, że każdy, kto jest częścią społeczności Rare Beauty czuje się reprezentowany.”

Oprócz linii kosmetycznej, Selena Gomez ogłosiła Rare Impact Fund, z którym jej zdaniem można pomóc wielu ludziom. „Chcemy zmniejszyć stygmatyzację związaną ze zdrowiem psychicznym, zająć się epidemią chronicznej samotności i dać ludziom dostęp do środków, których potrzebują, aby wspierać swoje samopoczucie psychiczne. Naszym celem jest zebranie 100 milionów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat, aby pomóc połączyć ludzi z usługami w zakresie zdrowia psychicznego, zwłaszcza społeczności, które nie mają wystarczających środków”. Aby to osiągnąć, firma ogłosiła również utworzenie wewnętrznej rady składającej się z liderów i specjalistów z dziedziny zdrowia psychicznego, filantropii, rozrywki, mediów, środowiska akademickiego i piękna, która pomoże pokierować jej strategią.

Selena Gomez o zaangażowaniu w politykę:
Ta urodzona w Teksasie młoda kobieta, która jest trzecim pokoleniem meksykańsko-amerykańskiej rodziny, zdaje się rozumieć swój cel. Pamiętając, jak jej ciotka i dziadkowie przekroczyli granicę między Meksykiem, a Stanami Zjednoczonymi, jest bardzo otwarta na swoją dumę z meksykańskiego dziedzictwa i na swoją postawę rzecznika praw imigrantów w Stanach Zjednoczonych. „Rodzina jest dla mnie wszystkim. Jestem bardzo blisko mojej rodziny; moi dziadkowie mieszkają ze mną i nie chciałbym, aby było inaczej. W mojej rodzinie kłócimy się dużo i kochamy jeszcze bardziej. Uwielbiam, gdy ludzie mówią, że twoi przyjaciele są rodziną, którą wybierasz, ale twoja rodzina jest rodziną, z którą utknąłeś i myślę, że czasem przynosi to inne wyzwania, ale jednocześnie daje poczucie historii i związku, którego nie da się odtworzyć”.

W ramach wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, Selena była bardzo aktywna. Uznając, że w przeszłości nie była zbyt dobrze wykształcona w zakresie znaczenia głosowania (zwłaszcza latynoskiego) i że w roku 2016 nie korzystała z niego, ponieważ znajdowała się w skomplikowanym emocjonalnie momencie, w tym roku sytuacja uległa zmianie. Selena energicznie uczestniczyła w rozmowach, aby je [wybory prezydenckie] promować. Jej kultywowany i wrażliwy głos nabrał zauważalnej siły. Kiedy pytam ją, jaką rolę widzi w tym świecie, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich przyszło jej żyć, mówi: „To jest pytanie… wszyscy jesteśmy ukształtowani przez okoliczności. I nie jestem pewna, jak będzie wyglądać przyszłość dla mnie, ponieważ ewolucja naszego życia nie jest przewidywalna. Mam nadzieję, że nadal będę ciekawa życia, stawiać sobie wyzwania i uczyć się na moich błędach (będzie ich wiele)”, podsumowuje.

Selena Gomez x Vogue Mexico – okładka

Selena Gomez x Vogue Mexico

Selena Gomez x Vogue Mexico – kulisy

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.