Selena Gomez o swojej marce Rare Beauty w rozmowie z Glamour UK

Selena Gomez o swojej marce Rare Beauty w rozmowie z Glamour UK

Z okazji premiery nowych produktów od Rare Beauty, Selena Gomez w ramach promocji udzieliła wywiadu dla brytyjskiego magazynu Glamour. Artystka opowiada o celu założenie marki, o tym jak zmienił się jej pogląd na makijaż z wiekiem oraz zdradziła parę wskazówek odnośnie makijażu ust.

Przetłumaczony wywiad znajdziecie poniżej.

Jaki był Twój stosunek do siebie i swojego wyglądu w okresie dorastania?
Bycie w oczach opinii publicznej od tak młodego wieku z pewnością wiąże się z dużą presją. Trudno jest czuć się komfortowo, kiedy ma się wrażenie, że wszyscy patrzą, oceniają i komentują to, jak się wygląda. Pewność siebie jest nadal czymś, nad czym pracuję codziennie, ale kiedy przestałam próbować dostosować się do nierealistycznych standardów piękna społeczeństwa, moja perspektywa całkowicie się zmieniła.

Co powiedziałbyś, że jest punktem wyróżniającym Rare? I kogo miałaś na myśli podczas tworzenia go?
Moją nadzieją z Rare Beauty jest to, że mamy otwarte rozmowy wokół piękna i zdrowia psychicznego i możemy zmienić branżę, przełamując nierealistyczne standardy piękna razem. Dlatego uruchomienie Rare Impact obok marki było dla mnie tak ważne.  Stworzyliśmy Rare Impact Fund, aby pomóc zaopatrzyć więcej osób w więcej zasobów, które wspierają ich zdrowie psychiczne. 1% ze wszystkich sprzedaży Rare Beauty jest przeznaczony na Rare Impact Fund – a wraz z naszą premierą w Wielkiej Brytanii, Space NK przekaże dodatkowy 1% ze swojej sprzedaży Rare Beauty.

Czy kiedykolwiek czułaś presję, by osiągnąć jakieś standardy urody wyznaczone dla kobiet w Hollywood?
Oczywiście. Od kiedy pamiętam, zawsze czułam, że muszę być idealna lub wyglądać w określony sposób. Dużo czasu zajęło mi uświadomienie sobie, że chcę być tylko sobą – że to, co czyni mnie wyjątkową, było również tym, co czyni mnie piękną.

Czy masz sztuczkę, którą mogłabyś podzielić, aby pomóc zatrzymać natrętne myśli?
Jestem wielkim zwolennikiem terapii. Uwielbiam też trzymać wokół domu karteczki samoprzylepne z pozytywnymi afirmacjami. Mam wiele różnych, ale „Jestem wystarczająca” jest moim ulubionym – nazywam je „Rzadkimi przypomnieniami”. I robienie sobie przerwy na scrollowanie od mediów społecznościowych pomaga!

Jaka była Twoja najbardziej pamiętna katastrofa kosmetyczna?
Kiedy przygotowywałam się do Met Gala kilka lat temu, nałożyliśmy trochę balsamu do opalania i wyglądało to pięknie – ale w miarę upływu nocy stawałam się coraz ciemniejsza. Kiedy usiadłam, zobaczyłam swoje zdjęcie i wyglądałam zupełnie pomarańczowo. I oto jestem na tym prestiżowym wydarzeniu – moją pierwszą myślą było – „muszę się stąd wydostać!”.

Jakie są Twoje najlepsze wskazówki, aby szminka i konturówka do ust utrzymywały się dłużej?
To właśnie mieliśmy na myśli tworząc produkty Kind Words Lip – coś, co utrzymuje się przez cały dzień i nie przemieszcza się. Szminka jest tak wygodna, a konturówka trwa cały dzień bez uczucia lepkości. Aby moje usta utrzymały się przez cały dzień, lubię najpierw wypełnić całą wargę konturówką, ponieważ jest ona wodoodporna, a następnie nałożyć na nią szminkę w tym samym odcieniu. Nakładanie warstwowe tworzy piękny, długotrwały kolor.

Przeprowadź nas przez swoją rutynę makijażu od góry do dołu, potrzebujemy wszystkich szczegółów.
Utrzymuję to w miarę proste i używam tylko kilku produktów, kiedy nie jestem na planie. Zaczynam od nałożenia kilku kropek Liquid Touch Weightless Foundation i Liquid Touch Brightening Concealer, aby wyrównać koloryt mojej skóry i zlikwidować wszelkie zaczerwienienia. Następnie nakładam Soft Pinch Liquid Blush i mieszam go palcami – ostatnio uwielbiam łączyć go z Positive Light Liquid Luminizer. Na koniec nakładam matową pomadkę Lip Souffle Matte Cream Lipstick, aby nadać jej trochę koloru.

Jaką poradę dotyczącą urody/dbania o siebie chciałabyś dać swojej młodszej osobie?
Powiedziałabym jej, że makijaż jest czymś, z czym można się bawić, ale nie czymś, czego potrzebujesz. Kiedyś myślałam, że muszę nosić makijaż, aby czuć się ładnie, i zdecydowanie mogę powiedzieć, że zmieniło się to z wiekiem.

Mamy również obsesję na punkcie pomadek Kind Words. Co było inspiracją przy nadawaniu nazw odcieniom?
Inspiracją były małe karteczki, które zawsze uwielbiałam zostawiać dla siebie z pozytywnymi afirmacjami – nazywamy je Rare Reminders i są to notatki miłości do siebie. Chodzi o używanie miłych słów wobec siebie i innych, a odcienie to wszechmocne słowa, które możesz powiedzieć sobie lub przyjacielowi.

Czy masz jakieś swoje ulubione sposoby na usta?
Lubię używać głębszej konturówki do ust, aby bardziej podkreślić kształt moich ust. Następnie nakładam nieco jaśniejszą szminkę, aby nadać jej wyrazistości i dodać objętości. Uwielbiam konturówkę w kolorze Wise i szminkę w kolorze Humble do tego celu.

Gdyby Twoja szafka z kosmetykami stanęła w ogniu, jaki jest jeden produkt, który musiałabyś uratować?
Och wow! Chyba musiałabym powiedzieć, że mój krem nawilżający? Nawodniona skóra jest dla mnie bardzo ważna – albo SPF!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.