Selena Gomez o kryzysie migracyjnym dla Vogue Arabia

Selena Gomez w ostatnim czasie udzieliła krótkiego wywiadu dla Vogue Arabia, gdzie porusza dość ważny i wrażliwy temat jakim jest kryzys migracyjny przed którym stoją Stany Zjednoczone.

Przetłumaczony wywiad znajdziecie poniżej.Nasze dziedzictwo determinuje dużą część naszego bytu: kim jesteśmy, jacy jesteśmy i jak się czujemy. Dla Seleny Gomez jej różnorodna przeszłość wzbogaciła jej podróż. W 1975r. członkowie jej rodziny wyemigrowali z Meksyku do USA, przekraczając granicę ukrytą z tyłu ciężarówki. Jej historia pobudziła ją do roli producenta filmu dokumentalnego Netflix “Living Undocumented”, który opowiada o ośmiu nieudokumentowanych rodzinach migrantów, ujawniając wysokie koszty, jakie wielu płaci, aby spróbować zrealizować amerykański sen. Podzieliła się z nami swoją historią.

„Postanowiłem pracować nad Living Undocumented, ponieważ chciałam być głosem dla osób, które nie mogą lub nie boją się o tym mówić. To wszystko było dla mnie bardzo osobiste. Moi dziadkowie są imigrantami i postanowili przyjechać do USA. Dzięki ich decyzji w końcu dostałam życie, które mam, a słuchanie tych wszystkich historii sprawiło, że poczułam się niesamowicie błogosławiona z powodu szansy, jaką miałam.

Poruszały mnie historie każdej rodziny. Wszyscy czytamy nagłówki o imigracji, ale są to ludzie z historiami, a nie nagłówkami. Nadszedł czas, aby wysłuchać ich trudnych historii i tego, jak polityka imigracyjna wpływa na ich życie. Bez świadomości nie widzimy zmian, a moją największą nadzieją jest to, że widzimy zmiany.

Oczywiście urodziłam się w USA, ale identyfikuję się z kobietą z Ameryki Łacińskiej i jestem niesamowicie dumna z tego, że mogę być obydwoma. Moja rodzina postanowiła opuścić Meksyk, aby zrealizować amerykański sen. W latach 70. moja ciocia przekroczyła granicę ukrytą z tyłu ciężarówki. Potem poszli moi dziadkowie, a mój ojciec urodził się w USA. Gdyby nie zdecydowali się uczynić z kraju swój dom, dla mnie sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Meksyk zawsze będzie Meksykiem, a w USA są ogromne meksykańskie społeczności, ale musiało to być trudne dla moich dziadków, którzy opuścili swój dom.

Moje przemyślenia na temat życia w Ameryce Donalda Trumpa? Nie zamierzam być ekspertem i rozumiem, że muszą istnieć zasady i przepisy, ale musimy działać lepiej niż to robimy, po prostu tego potrzebujemy. Mam nadzieję, że nadal możemy zaoferować amerykański sen. Mam nadzieję, że nadal możemy zaoferować ludziom lepsze życie. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że nasz kraj został utworzony przez tych, którzy przybyli z innych krajów.

To, jak radzimy sobie z imigracją jako krajem, mówi o tym, ile współczucia i empatii mamy jako kraj. Jedną rzeczą, którą zobaczyłem, jest to, że imigracja wykracza poza politykę i debaty polityczne, jest to kwestia ludzka. Imigracja jest złożonym tematem i nie zostanie rozwiązana w ciągu jednego dnia. Jedną z największych rzeczy, których się nauczyłam, jest to, że ci ludzie potrzebują i zasługują na bycie wysłuchanym. Nie są statystyką, są ludźmi z prawdziwymi historiami.

Serce mnie boli, że tak wielu z nich jest deportowanych, ponieważ USA jest ich domem. Miejscem, w którym pracują, mieszkają, gdzie są ich rodziny i przyjaciele. W wielu przypadkach są oni odsyłani z powrotem do kraju, w którym nie byli od wielu lat i gdzie nic nie zostało.

Chcę, aby ci imigranci i uchodźcy wiedzieli, że są ludzie, którzy za nich walczą, są ludzie, którzy ich wysłuchają, i tacy, którzy są gotowi walczyć o zmianę. Dzięki dokumentowi dowiedziałam się, że ludzie są naprawdę inspirujący. Te rodziny przechodzą przez wiele w życiu, ale wciąż znajdują siłę, by kontynuować.

Wiemy, że życie nie zawsze będzie proste i dlatego tak ważne jest otaczanie się ludźmi, którym można zaufać. Jesteś tym, z kim się otaczasz, dlatego musimy otaczać się ludźmi, którzy nas podniosą, gdy będziemy ich potrzebować.”

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.