Selena Gomez na okładce Vogue Australia oraz Vogue Singapore

Selena Gomez zagościła na okładce dwóch najnowszych wydań magazynu Vogue – w Australii i Singapurze. Piosenkarka oprócz wzięciła udziału w sesji zdjęciowej udzieliła wywiadu, w którym porusza temat zdrowia psychicznego oraz jej marki Rare Beauty, która już 1 lipca zadebituje globalnie w sieci drogerii Sephora. Sprawdźcie koniecznie!

Vogue Australia: Miniony rok był ciężkim rokiem. Jak się czujesz?
Selena Gomez: Cóż, czuję, że dzieje się teraz tak wiele dobrego odnośnie szczepień, ale w tym samym czasie czuję, że nawet nie dotknęliśmy powierzchni tego, co naprawdę trzeba zrobić z tymi szczepionkami. Dlatego postawiłam sobie za cel nie tylko kształcenie się, ale także bycie świadomą tego, co mogę zrobić z moją platformą.

Zaszczepiłaś się? Co z twoją rodziną?
Tak. Jestem z Teksasu, więc jest kilku członków rodziny, którzy są trochę ostrożni, ale wszyscy w moim najbliższym otoczeniu ją przyjęli. Nada noszę maskę, podejmuję wszelkie środki ostrożności – ale zdecydowanie mam teraz poczucie większej ochrony.

Czy masz jakieś nadzieje związane z wejściem w nową normalność?
Mam. Mam nadzieję, że ludzie zrozumieją, jak kruche jest życie, ale jak piękne jest jednocześnie. Widziałam, że ludzie stali się łagodniejsi, bardziej cierpliwi, faktycznie prowadzili wiele intelektualnych rozmów, prawdziwie merytorycznych [w trakcie kwarantanny]. Można powiedzieć, że ta cała sytuacja naprawdę wpłynęła na ludzi. To nie były zwkykłe rozmowy jak: 'O, jak się masz? Czy chcesz iść na kolację?”. To wyjątkowe uczucie, kiedy jesteś z kimś. Nigdy nie masz okazji tego docenić, albo jesteś zbyt zapatrzony w swój telefon. Mogę po prostu powiedzieć, że świat łaknie połączenia z ludźmi i szczerze mówiąc, myślę, że nam tego brakowało.

Obecnie kręcisz trzeci sezon Selena + Chef, programu kulinarnego, który zaczęłaś podczas kwarantanny. Czego nauczyłaś się o gotowaniu?
Nauczyłam się jednej rzeczy – nie jednej, a milionów rzeczy – nie umiem piec. Odkryłam to bardzo szybko! I [również to], że lubię gotować. To była właściwie miła niespodzianka. Nie sądziłam, że będę robiła coś takiego. Ale podczas kwarantanny pomyślałam: 'Co jest czymś, co mogę wydać na świat, co może sprawić, że ludzie będą się śmiać, albo uśmiechać?’ A co kocham bardziej niż cokolwiek innego? Jedzenie. Nie sądziłam, że dotrwamy do trzeciego sezonu, ale to jest takie miłe uczucie… Wszyscy moi przyjaciele wysyłali mi SMS-y: 'Co ty robisz, próbując gotować?’ Ale ja uwielbiam gotować. Nie jestem w tym świetna, ale lubię dodawać coś od siebie… To była naprawdę dobra zabawa.

Ludzie naprawdę uwielbiali oglądać Selena + Chef, kiedy program miał swoją premierę w zeszłym roku. Co oglądałaś lub czego słuchałaś ostanio?
Bardzo, ale to bardzo staram się wspierać mój przemysł. Kupuję każdy film, który chcę wypożyczyć, kupuję też muzykę. Obejrzałam ostatnio „The Undoing”, „The Queen’s Gambit”, „Succession”, „Broad City” i „Saturday Night Live” – to właściwie jedna z największych rzeczy. Nigdy nie śledziłam SNL zbyt mocno, po prostu oglądam go, gdy gdzieś na niego trafiłam [w telewizji], ale ostatnio stałm się fanką tego programu i teraz oglądam to, by się uspokoić czy odprężyć. Jeśli chodzi o podcasty, to będzie trochę zabawnie, bo w ostatnim czasie nagrałam serial [„Only Murders in the Building”], który jest w pewnym sensie oparty na podcastach o morderstwach, ponieważ jest ich naprawdę wiele i tak wielu ludzi ma te fascynacje [na punkcie zagadek kryminalnych], a my [w serialu] w pewnym sensie się z tego naśmiewamy. Sama mam obsesję na punkcie zagadek kryminalnych.. Dziwnie to mówić, bo to trochę chorobliwe, ale myślę, że po prostu lubię psychologię i to, jak oni to rozgryzają, bo ja nie jestem aż tak bystra.

W serialu „Only Murders in the Building współpracujesz ze Stevem Martinem i Martinem Shortem jako część nieprawdopodobnego trio rozwiązującego zagadki kryminalne. Jak ci się z nimi pracowało?
Po pierwsze, są genialni. Są legendami i przeszli już przez tak wiele, a ja jestem jak taka gąbka i chłonę to wszystko. Byli po prostu jak wujkowie dla mnie. Marty nazywa mnie 'Bubbala’ i mówił coś w stylu jak: ’Jak się ma moja mała Bubbala?’ Są tacy energiczni, dowcipni i zdecydowani. Chcę być tam, gdzie oni są. Uwielbiam, kiedy ludzie rzucają mi wyzwanie i mówią mi rzeczy, o których nigdy bym nie wiedziała. Myślę, że zobaczycie na ekranie, jak bardzo się kochaliśmy.

Jesteś producentem serialu „Only Murders in the Building” i pracowałaś przy wielu innych projektach, w tym przy „13 Reasons Why”. Co zyskujesz dzięki tej roli?
Mogę mieć coś do powiedzenia. Widzę, co działa, a co nie, i to jest dla mnie ekscytujące. Bo nie wiem, co się stanie, kiedy dorosnę. Może chciałabym coś napisać [scenariusz], może chciałabym coś wyreżyserować. Produkcja była jak zanurzenie palca w wodzie. Kiedy gram – nie chcę tego mówić, bo jest wiele rzeczy, które czuję przy wszystkich moich projektach – ale aktorstwo to coś, co lubię najbardziej. To naprawdę, naprawdę cudowne i jestem bardzo szczęśliwa, kiedy jestem na planie.

Czy masz jakieś ambicje zawodowe, których jeszcze nie zrealizowałaś?
Myślę, że moje życie zostało zdominowane przez muzykę. I wcale mi to nie przeszkadza, jestem bardzo wdzięczna. Zawsze będę prawdopodobnie tworzyła muzykę, nawet jeśli będzie to tylko dla mnie, i to jest coś, co będę ceniła. Ale moje cele to być jeszcze trochę w aktorstwie i nadal ciężko pracować nad moją marką kosmetyczną, bo chcę, żeby była bezpiecznym miejscem.

Porozmawiajmy o Twojej marce Rare Beauty, która właśnie wystartowała w Australii w Sephorze. Słowo 'Rare’ jest dla Ciebie bardzo ważne. To nazwa Twojej marki, nazwa Twojego ostatniego albumu, a Ty masz je wytatuowane na szyi. Co ono dla Ciebie oznacza?
Myślę, że większość moich doświadczeń w związkach była przeklęta. Byłam o wiele za młoda, aby być narażona na pewne rzeczy, kiedy byłam w związkach. Wydaje mi się, że musiałam po prostu znaleźć to słowo dla siebie, ponieważ czułam się gorsza w poprzednich związkach i nigdy tak naprawdę nie czułam się równa [ze swoim partnerem]. I dlatego to słowo – kiedy po raz pierwszy usłyszałam je [użyte w singlu Rare] z Nolanem [Lambrozą], jednym z autorów tekstów, powiedziałam, że to jest to, co chcę czuć o sobie. Więc to nawet niekoniecznie było jak: ’Och, czuję się w ten sposób, pozwól mi to zaśpiewać’. To było prawie jak: ’Właściwie to muszę się tak czuć w stosunku do siebie.’

Czy są w twoim życiu ludzie, którzy uosabiają dla ciebie to słowo?
Tak. Myślę, że moja rodzina i rodzina, którą sama sobie wybrałam [przyjaciele] – czuję, że jestem otoczona przez prawdziwych ludzi.

Dlaczego zdecydowałaś się na wydanie marki Rare Beauty?
Chciałam, żeby to była podstawa i, oczywiście, przychodzimy z kolorami i konturówkami do ust i wszystkimi innymi rzeczami, które wydajemy. Ale chciałam, żeby było to miejsce, w którym czujesz się dobrze. […] Chciałam, aby stało się platformą dla zdrowia psychicznego dla młodych kobiet lub mężczyzn, którzy mają do czynienia ze wszystkim – niepewnością, depresją, lękiem. To była dla mnie konieczność, abym założyła Rare Impact Fund. Naszym celem jest zebranie stu milionów dolarów w ciągu 10 lat. Tak głęboko w to wierzę. Mamy tak duży dostęp do pomocy na tak wiele różnych sposobów… Dlaczego nie miałoby to być miejsce dla zdrowia psychicznego, to bardzo ważne.

To coś, o czym często mówiłaś. Jakie są rzeczy, które pomagają Ci w codziennym dbaniu o zdrowie psychiczne?
Studiowałam DBT, czyli Dialektyczną Terapię Zachowania. Byłam w czterech ośrodkach terapeutycznych. Myślę, że jeśli chodzi o zdrowie psychiczne, nigdy nie rozumiałam piętna, dopóki nie poszłam do mojego pierwszego ośrodka leczenia, bo to było lata temu. Potem do sieci wyciekło pewne zdjęcie i byłam w szoku, jak ludzie podle na nie reagowali. To było jak: 'Ona jest następną tą osobą, jest dziecięcą gwiazdą’ czy coś takiego. Albo teksty w stylu 'Ona bierze narkotyki’. Mówili o mnie te wszystkie rzeczy. Obserwuję, jak to wszystko się zmienia, powoli, ale pewnie, bo teraz, jeśli jakieś media się ze mnie nabijają, to oni są tymi, którzy wyglądają jak dupki, bo już tego nie tolerujemy. To naprawdę szalone, że obserwuję jak to się dzieje, mimo że wiem, że mamy jeszcze tak wiele do zrobienia. A ja mam swoje cele. Chcę wprowadzić to jako program nauczania do szkół. Czuję, jakbym ćwiczyła [DBT] każdego dnia. Uwielbiam też być w studio. To jest jak terapia. Po prostu wchodzisz i dzielisz się swoim sercem.

Czy masz jakieś przesłanie dla kobiet, które zmagają się teraz z własną podróżą po zdrowie?
Szczerze mówiąc, nigdy nie chcę być osobą, która mówi: ’Dostałam lekarstwa, teraz jest dobrze’. Wierzę w leki, oczywiście, terapię – wszystkie te rzeczy robiłam, aby spróbować i poprawić swój stan. Ale moja rada nie będzie brzmiała: ’Och, przejdzie ci to’. To jest właściwie codzienna praktyka. Więc jeśli o czymś myślę, chcę to wyłapać wcześniej. Albo jeśli byłam sama i odizolowana przez zbyt długi czas, będę jak: ’Och, czekaj, muszę być w pobliżu ludzi, których kocham’. I jak już mówiłam, chodzę też na terapię. Można znaleźć sposoby, by z tym żyć. Ale kiedy już to zrozumiesz, strach przed przyznaniem się, że cierpisz na coś, odchodzi.

W ciągu ostatnich kilku lat, odważnie ujawniłaś swoją diagnozę tocznia i fakt, że miałaś przeszczep nerki. Jakie rzeczy są dla Ciebie ważne, aby czuć się zdrowo?
Jest to coś, co musiałam potraktować priorytetowo i ustalić granice, aby mieć pewność, że moje zdrowie jest zawsze na pierwszym miejscu. Kocham to, co robię, ale czasami czuję się przeciążona i właśnie w takich momentach muszę się cofnąć i upewnić się, że się wysypiam, znajduję czas na [wolne], aby spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną.

Masz prawie 29 lat. Jak myślisz, co przyszłość dla ciebie zaplanowała?
Jestem niezmiernie wdzięczna, że moi bliscy byli naprawdę bezpieczni podczas pandemii. I jestem po prostu naprawdę szczęśliwa z tym, kim jestem. Jestem wdzięczna, że kiedy weszłam w 29 rok życia – nawet zaledwie dwa lata temu – byłam inna. Jest coraz lepiej, a ludzie mówią, że kiedy się starzejesz, czujesz się pewniej z tym, kim jesteś. Nie wiem, czy tak będzie każdego roku w moim przypadku. Może tak jest. Ale czuję, że cały czas rozwijam się w dobrym kierunku.

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.