Selena Gomez i ponad 200 latynoskich gwiazd podpisuje list otwarty wspierający społeczność po strzelaninie w El Paso, Teksas

Jeśli teraz walczysz, nie jesteś sam. Zwłaszcza po ostatnich masowych strzelaninach na latynoską społeczność wielu ludzi ma obecnie wrażenie, że padł na nich cel i obawia się, że przyjaciele i rodzina mogą zostać zastrzeleni w dowolnym momencie. Aby okazać wsparcie, miłość i solidarność, ponad 200 gwiazd latynoskich podpisało list otwarty wydrukowany przez w „The New York Times” zatytułowany „Querida Familia Latina”. Aktorka Eva Longoria Baston i jej rówieśniczka America Ferrera poczuły potrzebę zrobienia czegoś dla społeczności latynoskiej po strzelaninie w El Paso, Teksas, strzelaninie w Gilroy, Kalifornia i latach rządów prezydenta Donalda Trumpa. „Gdy zaczęłyśmy rozmawiać z innymi ludźmi, odkryłyśmy, że inni czują to samo” – powiedziała Longoria w wywiadzie dla „Associated Press”. „Zamiast nas wszystkich cierpiących samych, chcieliśmy zjednoczyć się i powiedzieć naszej społeczności, że to wszystko przechodzi… Jesteśmy z tobą i będziemy o ciebie walczyć.” List, wydrukowany w języku angielskim w piątkowym wydaniu gazety „The New York Times”, oraz w języku hiszpańskim w „La Opinion”, „El Nuevo Herald” i „El Diario”, został podpisany przez: Ferrerę, Longorię, Dianę Guerrero, José Andrés, Maríę Teresę Kumar, Sandrę Cisneros, Dolores Huerta, Edwarda Jamesa Olmosa, Rosario Dawson, Salmę Hayek Pinault, Jennifer Lopez, Diego Lunę, Ricky’ego Martina, Lin–Manuela Miranda, Rosie Perez, Ginę Rodriguez, Zoe Saldana, Roselyn Sánchez, Tanyę Saracho, Wilmera Valderrama oraz Selenę Gomez i wielu innych. Mónica Ramírez, prawniczka i działaczka na rzecz praw obywatelskich, pomogła napisać list i powiedziała, że ich intencją jest okazywanie miłości, a nie tworzenie dalszych podziałów. „Społeczność latynoska jest znana z tego, że jest kochająca i serdeczna. Ten list uosabia to, kim jesteśmy jako wspólnota, oraz sposób, w jaki zmierzamy do zjednoczenia naszego narodu i prowadzenia nas w tych trudnych czasach” – powiedziała Mónica Ramírez w komunikacie prasowym. „Ta wiadomość nie dotyczy polityki ani partii politycznych. Chodzi o ludzką przyzwoitość i troskę. Prosimy ludzi, aby podpisali się na miłość – i to działa. Mamy nadzieję, że nasi sprzymierzeńcy i inni członkowie społeczności uznają nasze wspólne wartości i dołączą do nas dla poprawy naszego kraju”. Oto niektóre fragment listu, który podpisała między innymi Selena Gomez, jako latynoska gwiazda.

„Querida Familia Latina”

„Chociaż w naszych społecznościach rozprzestrzenia się prawdziwy ból i strach, pozostajemy potężni. Zniewagi i okrucieństwo, które znosiliśmy, nigdy nie zmienią prawdy, że wkład, jaki wnosimy do tego kraju, jest nieoceniony. Należy szanować naszą ludzkość. I nie przestaniemy organizować go dla siebie, naszych dzieci i dla duszy tego narodu.

Dla naszych sojuszników, którzy odczuwają ból naszej społeczności, potrzebujemy Was. Nie możemy dokonać zmian bez Waszych głosów i działań. Wzywamy Was do głośnego wypowiadania się przeciwko nienawiści, do przekazywania swoich zasobów organizacjom wspierającym naszą społeczność oraz do pociągania naszych liderów do odpowiedzialności. Prosimy o dołączenie do nas w budowaniu lepszego kraju, w którym wszyscy jesteśmy bezpieczni i doceniani.”


https://twitter.com/selenasmediapl/status/1162437839126237185

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.