Selena Gomez i Lady Gaga pomogły zebrać ponad 3 miliony dolarów na walkę z toczniem

Selena Gomez od ponad 8 lat zmaga się z poważną chorobą, jaką jest toczeń rumieniowaty. Jest to choroba autoimmunologiczna, podczas której system odpornościowy atakuje własne komórki i tkanki. Piosenkarka w 2017 roku musiała przejść przez operację przeszczepu nerki, którą otrzymała od swojej wieloletniej przyjaciółki, Francii Raisy. Od tego czasu mówi ona głośno o swojej przypadłości, a także angażuje się w działania ku propagowaniu wiedzy o toczniu rumieniowatym.

Gomez współpracuje z organizacją Lupus Research Alliance, której zadaniem jest znalezienie lepszych metod leczenia i zapobiegania tocznia. Piosenkarka w 2015 roku przeznaczyła część pieniędzy ze sprzedaży biletów trasy „Revival World Tour” na LRA [sprawdź więcej] oraz z marką Puma w ubiegłym roku oddała pewien procent z zysków z jej linii butów Phenom Lux na walkę z chorobą.

W tym roku odbyła się coroczna gala organizacji, która z wiadomych przyczyn musiała odbyć się wirtualnie. Jej celem jest zebranie jak największej ilości środków pieniężnych, które poźniej zostaną przeznaczone na walkę z przypadłością. W tym roku zebrali oni aż 3.1 miliona dolarów, dzięki zaangażowaniu innych celebrytów i nie tylko. Gościem wydarzenia była Lady Gaga, która wystąpiła z utworem „Joanne”, jako hołd dla swojej zmarłej ciotki z powodu tocznia. Na miejscu nie zabrakło także Seleny Gomez, która podzieliła się swoją własną walką z chorobą, podkreślając, że odpowiedź na odkrycie złożoności tocznia i znalezienie nowych sposobów leczenia leży w „każdym z nas” – także u osób z toczeniem, naukowców i dawców.

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.