Revelación debiutuje jako #1 Top Latin Albums! Sprawdź osiągnięcia epki w pierwszym tygodniu!

Od wydania długowyczekiwanej epki „Revelación” minął tydzień, a co za tym idzie – muzyka zdążyła już zgromadzić grono swoich odbiorców, zebrać pozytywne opinie od krytyków oraz pobić kilka rekordów.

Selena Gomez ma powód do dumy, ponieważ ze swoją hiszpańską muzyką dorównała legendom latynoskiej muzyki jak Shakira, Jenni Rivera, Gloria Trevi oraz Alejandra Guzman. Sprawdźcie koniecznie osiągnięcia Revelación w pierwszym tygodniu od wydania!

Selena Gomez zadebiutowała na liście Billboard Top Latin Albums, a jej EP-ka „Revelación” zadebiutowała na pozycji nr 1 w zestawieniu z 27 marca. Jej pierwszy w historii hiszpańskojęzyczny projekt przynosi 23 tysiące sprzedanych sztuk albumu w Stanach Zjednoczonych w pierwszym tygodniu kończącym się 18 marca, według MRC Data, co oznacza najwyższy debiut dla latynoskiego albumu kobiety od 2017 roku.

„Nigdy nie oczekuję, że mój album będzie #1, nie biorę tego za pewnik” – mówi Gomez Billboardowi. „To zawsze jest trochę nerwowe przed wydaniem jakiejkolwiek muzyki, ponieważ jako artyści dajemy z siebie tak wiele. W przypadku tej EP-ki byłam najbardziej zdenerwowana od dłuższego czasu, ponieważ moje korzenie znaczą dla mnie tak wiele i mówiłam o tym od ponad 10 lat. Chciałam, żeby to było idealne. Jestem zachwycona reakcją moich fanów, a także ludzi, którzy być może nie słuchali mojej innej muzyki.”

Lista Top Latin Albums przedstawia najpopularniejsze albumy latynoskie tygodnia w Stanach Zjednoczonych w oparciu o konsumpcję multimetryczną mierzoną w ekwiwalentach jednostek albumowych. Jednostki składają się ze sprzedaży albumów, ekwiwalentów utworów (TEA) i ekwiwalentów strumieniowych (SEA). Każda jednostka odpowiada jednej sprzedaży albumu lub 10 sprzedanym pojedynczym utworom z albumu, lub 3750 wspieranym reklamami lub 1250 płatnym subskrypcyjnym oficjalnym strumieniom audio [Spotify, Apple Music] i wideo na żądanie [teledyski] wygenerowanym przez utwory z danego albumu.

Największy tygodniowy debiut dla latynoskiego albumu kobiecego od 2017 roku: Siedmioutworowe „Revelación” ukazało się 12 marca za pośrednictwem Interscope/IGA. Z początkowej sumy 23 tysięcy równoważnych jednostek albumowych, sprzedaż albumów obejmuje 14 tysięcy [kopie fizyczne], a większość pozostałych to jednostki SEA [Spotify, Apple Music], co odpowiada 12,21mln streamów. Debiutancki latynoski projekt Seleny może pochwalić się największym tygodniem dla latynoskiego albumu kobiety od prawie czterech lat, od czasu, gdy „El Dorado” Shakiry zadebiutowało z 29 tysiącami sprzedanych kopii albumu w swoim pierwszym tygodniu (wykres z 17 czerwca 2017 roku).

„Bez wątpienia największym wyzwaniem była konieczność przeprowadzenia wszystkich sesji w Zoomie” – dodaje Gomez. „Zaczęliśmy nagrywać EPkę tuż przed zamknięciem wszystkiego przez Covid. Na początku zdarzało się, że rezygnowałem z sesji, ponieważ czułam się tak nieswojo nie będąc w tym samym pomieszczeniu z wszystkimi. W końcu udało mi się przez to przebrnąć i jestem niezmiernie zadowolona z tego, jak ta muzyka powstała. Tainy [producent] był bardzo cierpliwy, podczas gdy ja pracowałam nad swoimi frustracjami.”

Pierwszy album kobiecy #1 na Top Latin Albums od 2017 roku:
„Revelación” jest pierwszym albumem kobiety na pozycji nr 1 na Top Latin Albums od czasu, gdy „El Dorado” Shakiry spędził piąty i ostatni nieprzerwany tydzień na szczycie listy z 5 sierpnia 2017 roku.

Najwyższy debiut żeńskiego solowego projektu od 2016 roku:
Gomez odnotowuje również najwyższy debiut przez żeński projekt solowy, od „Paloma Negra Desde Monterrey” od Jenni Rivery, która podobnie zadebiutowała na szczycie listy w listopadzie 2016 roku.

Pierwsza kobieta, która od ponad dekady prowadzi jednocześnie na liście Top Latin Albums i Latin Airplay:
Jako, że „Baila Conmigo” jednocześnie zajmuje nowe miejsce na liście przebojów Latin Airplay, staje się ona pierwszą od ponad dekady kobietą, która rządzi jednocześnie na obu listach przebojów. Ostatnią kobietą, która dokonała tego wyczynu była Shakira, kiedy to „Sale el Sol” i „Loca” z udziałem El Cata, rządziły zarówno na Top Latin Albums jak i na Latin Airplay, odpowiednio w listopadzie 2010 roku.

Dodatkowo Gomez umieszcza w sumie cztery utwory na Hot Latin Songs [odpowiednik Billboard Hot 100 dla latynoskiej muzyki], wszystkie z „Revelación”: „Baila Conmigo (#5), „Selfish Love” (#18), „Dámelo To’” (#20), „De Una Vez” (#50).

Pozostałe osiągnięcia „Revelación”:

• Pierwsza hiszpańska EP-ka wydana przez kobietę, która dotarała na #1 iTunes USA
• Jedyna EP-ka w historii, której 3 utwory były #1 na Billboard Latin Digital Song Sales
• Solowa EP-ka zachodniego artysty, która zebrała najwięcej #1 na Itunes na świecie
• Największy debiut kobiecej EP-ki na Spotify w pierwsze 24 godziny (8.5M)
• Album z największą ilością zdobytych #1 iTunes na całym świecie w 2021 roku (45)

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.