Rare Beauty zamierza zebrać 100 milionów dolarów, by zwiększyć dostęp do zasobów zdrowia psychicznego

Mimo, że w dalszym ciągu nie znamy daty premiery nadchodzącej linii kosmetyków od Seleny Gomez, “Rare Beauty”, brand ten nie zwalnia z tempa i stara się pomagać jak tylko może. Jakiś czas temu strona informowała Was, że marka ta podarowała maseczki dla kalifornijskiego szpitala [sprawdź więcej] czy wspomogła finansowo ruch Black Lives Matter [sprawdź więcej].

Wczorajszego dnia firma za pośrednitwem swoich portali społecznościowych poinformowała, że na przełomie 10 lat zamierzają zebrać aż 100 milionów dolarów, by zwiększyć dostęp do zasobów zdrowia psychicznego. Sprawdźcie tłumaczenie oficjalnego oświadczenia zamieszczonego na stronie Rare Beauty.

Celem Funduszu Rare Beauty jest zebranie 100 milionów dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat, aby pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z niedoborem usług w zakresie zdrowia psychicznego w społecznościach, które nie mają wystarczających środków. Począwszy od pierwszego sprzedanego produktu Rare Beauty, jeden procent całej sprzedaży, jak również fundusze zebrane od partnerów, zostaną przeznaczone na fundusz Rare Impact, którego celem jest zwiększenie dostępu do zasobów zdrowia psychicznego.

Nawiązujemy współpracę z wiodącymi fundacjami, organizacjami non-profit i firmami w celu osiągnięcia wymiernego globalnego wpływu. Jeśli jesteś zainteresowany wniesieniem wkładu lub chcesz dowiedzieć się więcej o funduszu Rare Impact Fund, skontaktuj się z nami pod adresem impact@rarebeauty.com.

Rare Beauty stworzyło także Beauty Mental Health Council, złożoną z ekspertów z wiodących uniwersytetów, organizacji i firm zajmujących się zdrowiem psychicznym. Rada będzie kierowała strategią firmy, aby zapewnić jej maksymalny wpływ. Członkami Rady ds. Beauty Mental Health Council są: dr Marc Brackett z Yale Center for Emotional Intelligence i autor książki “Permission to Feel”, dr Scott L. Rauch, MD, prezes i psychiatra naczelny szpitala McLean, dr. Jane Delgado z National Alliance for Hispanic Health, Elyse Fox, założycielka i dyrektor naczelna Sad Girls Club, Katrina Gay, dyrektorka krajowa, Strategic Partnerships of NAMI, Justin Tranter, piosenkarz, autor tekstów i aktywista, Lindsay Peoples Wagner, Redaktor naczelna Teen Vogue, Gretchen Rubin, autorka bestsellerów The Happiness Project, Jennifer Cohen, wiceprzewodnicząca ds. merchandisingu, makijażu w Sephora oraz Kit Hayes, Global Social Impact na YouTube, z większą liczbą członków do ogłoszenia.

Wsparcie i zasoby

Wiemy, że społeczność Rare Beauty składa się z żywych i różnorodnych osób. Naszym celem jest budowanie więzi, inspirowanie przyjaźni i zmniejszanie samotności. Jeśli ty lub ktoś kogo znasz doświadcza kryzysu zdrowia psychicznego, dostępne są zasoby. Zrozumienie zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia jest podróżą na całe życie. Współpracowaliśmy z wieloma wiodącymi organizacjami w tej dziedzinie, aby zapewnić zasoby dla społeczności Rare Beauty.

NAMI

National Alliance on Mental Illness zapewnia rzecznictwo, edukację, wsparcie i świadomość społeczną, aby wszystkie osoby i rodziny dotknięte chorobą psychiczną mogły budować lepsze życie. Innowacje w zakresie leków opartych na dowodach naukowych, terapii i usług psychospołecznych, takich jak rehabilitacja psychiatryczna, mieszkalnictwo, zatrudnienie i wsparcie rówieśników, sprawiły, że powrót do zdrowia stał się rzeczywistością dla ludzi żyjących z chorobami psychicznymi.

The Trevor Project

Jeśli jesteś młodym człowiekiem w kryzysie, czujesz się samobójcą lub potrzebujesz bezpiecznego i wolnego od osądów miejsca do rozmowy, zadzwoń do TrevorLifeline pod numer 1-866-488-7386.

Sad Girl’s Club

Misją Sad Girl’s Club jest usunięcie negatywnego piętna zintegrowanego w rozmowach dotyczących zdrowia psychicznego, zapewnienie usług w zakresie zdrowia psychicznego dla dziewcząt, które nie mają dostępu do terapii i leczenia, oraz stworzenie w prawdziwym życiu bezpiecznych przestrzeni, które budują społeczność dla młodych kobiet, aby wiedzieć, że nie są same, z naciskiem na tworzenie bezpiecznych przestrzeni dla kobiet w kolorze.

Czym jest Rare Impact Fund?

Rare Impact Fund jest finansowo sponsorowanym projektem Funduszu Hopewella, publicznym przedsięwzięciem charytatywnym 501(c)(3).

Kto decyduje, gdzie zostaną przydzielone środki?

Przyznawanie dotacji jest zarządzane przez Komitet Doradczy Rare Impact Fund i będzie zgodnie z naszą misją, zmniejszało chroniczną samotność i pomagało w uzupełnianiu braków w usługach w zakresie zdrowia psychicznego dla społeczności, które nie mają wystarczających środków.

Jaki procent darowizn trafi do stypendystów?

100% publicznych darowizn trafia do naszych stypendystów.

Jak szybko Rare Impact Fund osiągnie swój cel?

Dążymy do osiągnięcia naszego celu 100 milionów dolarów w ciągu 10 lat.

Z kim mogę się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji na temat Rare Impact Fund?

Można się z nami skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem impact@rarebeauty.com.

Z kim mam się skontaktować, jeśli jestem w kryzysie lub potrzebuję pomocy?

Zadzwoń na infolinię NAMI na 800-950-NAMI. Lub w sytuacji kryzysowej, tekst “NAMI” do 741741

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.