Przedpremierowe odsłuchiwanie albumu “Rare” z fanami w Los Angeles, Kalifornia

Zgodnie z zapowiedziami, 9 stycznia odbyło się specjalne wydarzenie organizowane przez iHeartRadio w Los Angeles, Kalifornia. Szczęśliwi fani mieli okazję spotkać Selenę Gomez, zadać jej pytania, a także przedpremierowo odsłuchać fragmentów piosenek z albumu “Rare”.

Przetłumaczona rozmowa znajduje się już poniżej.Rozmowa zaczyna się od powitania Seleny Gomez i spytania o jej samopoczucie. Piosenkarka dziękuje i mówi, że ma się dobrze, bo jej album już niebawem będzie dostępny. Prezenter pyta ją dlaczego tak długo zajęło jej wydanie nowego albumu i czy w trakcie swojej czteroletniej przerwy pracowała nad ablumem i teraz słyszymy jego efekty, czy może powstały utwory, które nigdy nie ujrzą światła dziennego. Gomez tłumaczy, że wiele rzeczy działo się w jej życiu przez ostatnie lata i cieszy się, że nie chciała śpieszyć się z albumem, bo nie brzmiałby on tak, jak chce. Dodaje, że piosenki, które są na “Rare” powstały na przestrzeni ostatnich trzech lat. “Przeszłam przez wiele rzeczy i miałam momenty, w których czułam się bardzo zainspirowana. Przez te wszystkie lata potrzebowałam czasu, aby móc powiedzieć o tych wszystkich okropnych i smutnych rzeczach (…) Cieszę się, że nie śpieszyłam się z albumem. Nie wiem dlaczego, ale z jakiegoś powodu czułam, że nie był on wtedy kompletny albo nie był czas, aby go wydawać. Za każdym razem, gdy o tym myślałam, zaczynałam się stresować” – mówi. “Na początku 2019 roku napisałam “Lose You To Love Me”, coś, czego nie napisałabym kiedyś. Później w trakcie lata powstało “Look At Her Now”. W trakcie tego zdobyłam dużo pewności siebie oraz zrozumienia tego kim jestem, co kocham i nie kocham. Myślę, że ważne było dla mnie, by tak długo czekać.”

JoJo Wright pyta Gomez dlaczego zdecydowała się nazwać swój album “Rare”, na co mówi, że to ważny dla niej utwór oraz opisuje go jako utwór, który chciałaby powiedzieć każdej osobie osobno. “Myślę, że dzieje się tak wiele… Jest tyle presji. Wszyscy uważają, że muszą wyglądać zupełnie tak samo oraz że muszą robić te wszystkie rzeczy, lecz prawda jest taka, że nie musisz. Tak to poczułam. To siedzi w twojej głowie, a ta piosenka jest tego przeciwieństwem. To piosenka, która mówi ‘Wiem, że nie mam tego wszystkiego, lecz wiem, że zasługuję na coś ważnego.’ Ta piosenka opisuje to jak się czuję. Nie pozwolę się traktować w inny sposób.”

W dalszej części Gomez zostaje spytana o to, jak się czuje ze swoim pierwszym #1 w USA, czym jest “Lose You To Love Me”. Wyznaje, że dla niej nie miało to znaczenia, bo nigdy nie zależało jej na pozycjach na listach przebojów, a na tym, by przekazać piosenkę. “Czułam, że przeżyłam tak wiele i zastanawiałam się zawsze dlaczego sobie na to pozwoliłam, a potem pomyślałam ‘Właśnie dlatego’. W końcu zrozumiałam, że to była ta zepsuta część, którą zakończyłam. Musiałam podzielić się tą wiadomością ze światem, by dać im znać, że nie są samotni oraz że każdemu jest ciężko przejść przez coś takiego. Byłam z tego bardzo dumna (…) Jeśli mnie znasz, to wiesz, że to jest to, co mnie frustruje. To ja decyduję kiedy chcę się czymś podzielić, kiedy mam na to ochotę. Chciałam, by ludzie usłyszeli moją stronę, bo na to zasługuję (…) Myślę, że przestałam się już bać. Czułam, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach chroniłam innych ludzi, nawet jeśli oni mnie wtedy ranili. Potrzebowałam tego, aby się oczyścić i pomogło mi to poczuć się lepiej, czuć się lepiej z samą sobą i nie bać się mówić o tym głośno.”

Selena Gomez zostaje poproszona o to, by porównała swój album “Revival” (2015) do “Rare” (2020). Mówi, że ciężko jest to zrobić, ale jej zdaniem nowy album jest czymś lepszym. Dodaje, że jest blisko ze swoimi przyjaciółmi i słyszeli oni wszystkie utwory już miesiące temu. Na ekranie wyemitowany zostaje teledysk do “Hands to Myself”, na co Gomez zawstydza się i mówi, że w budynku jest obecna jej młodsza siostra Gracie i ze względu na nią już nigdy nie nagra takiego teledysku, bo nie uważa by było to czymś koniecznym.

Prezenter prosi gwiazdę o szczegóły na temat piosenki “Fun”. Selena zdradza, że najlepiej bawiła się przy nagrywaniu tego utworu. Dodaje, że pracowała nad piosenką u boku Julii Michaels oraz Justina Trantera i pewnego dnia jej wytwórnia spytała ją, co jest zabawnego w jej życiu, więc Michaels zaproponowała, by stworzyć piosenkę i nazwać ją “Fun” (pl. Zabawa). “Całym celem jest to, że czułam się swobodnie i byłam podekscytowana, że mogę ponownie wrócić do pewnego rodzaju flirtowania” – mówi krótko.

Kolejne pytanie dotyczyło tego, czemu Selena Gomez zdecydowała się wydać “Look At Her Now” zaraz po “Lose You To Love Me”. Mówi, że chciała po prostu dać swoim fanom znać, że mimo ciężkiego czasu w jej życiu, teraz ma się ona dobrze. “Chciałam, by ludzie wiedzieli, że zakończenie pewnego rozdziału nie zawsze musi być czymś smutnym. Dlatego mogliście usłyszeć “Look At Her Now”, to było zamierzone.”

Piosenkarka zostaje poproszona o to, by wybrała swoją ulubioną piosenkę z płyty oraz aby zdradziła czy jest jakiś utwór, którym stresuje się najbardziej. Wyznaje, że nie może wybrać swojego faworyta, ponieważ ciągle się to u niej zmienia. Dodaje także, że nie jest zestresowana tym, jak ludzie zareagują na jej płytę. “Jeśli tego nie lubisz, to nie lubisz. Ja kocham” – komentuje krótko.

W kolejnej części wywiadu, Gomez zostaje poproszona o to, by powiedzieć coś o piosence “People You Know”. Wyznaje, że gdy pierwszy raz usłyszała piosenkę nie była do niej przekonana, ale wszystko zmieniło się wtedy, kiedy usłyszała ją wraz z tekstem. “Kiedy tylko usłyszałam te słowa, zrozumiałam jak bardzo są trafne. Niezależnie czy to przyjaźń czy związek, to bardzo znaczący fakt, ponieważ słyszysz tam [w piosence] “Ludzie, których znasz mogą stać się tymi, którymi nie znasz” – mówi. “Więc to naprawdę zabawne”.

Następna piosenka to “Dance Again”. Wokalistka przyznaje, że ta piosenka pomogła jej w “tandetny” sposób zrozumieć, że “cofnęła się o krok do tyłu”. “Możesz być bezbronnym, mieć te wszystkie uczucia, lecz teraz jestem gotowa, aby po prostu dać się ponieść. To po prostu zabawa. To świetna piosenka, by świętować i czuć się dobrze”

JoJo oznajmia, że teraz będzie zadawać pytania od fanów z Twittera. Pierwsze z nich to która piosenka zdaniem Gomez jest najbardziej inspirującą na albumie jej zdaniem. Piosenkarka przyznaje, że jest to “Vulnerable” i dodaje, że to jedna z jej ulubionych na płycie. Jej zdaniem bycie “wrażliwym” jest siłą, a nie czymś, co cię osłabia. “Najtrudniejszą rzeczą na świecie jest wybaczenie komuś, ale przychodzi taki moment, kiedy wybaczenie jest czymś koniecznym” – wyjaśnia. “Nieważne jak bardzo ktoś będzie mnie poniżał, ja wciąż pozostanę taka sama”

Kolejna piosenka to “Ring” i wokalistka opisuje ten utwór jako “bezczelny”. “To pewność siebie. Chodzi tu o to, by czuć się dobrze oraz mieć możliwość przerażenia mężczyzn” – mówi. “Mój głos także brzmi inaczej na tym utworze”.

W dalszej części wokalistka mówi o swojej piosence “Crowded Room”, która jest kolaboracją z raperem 6LACK. Mówi, że nagrała ten utwór już lata temu i opisuje go jako “bardzo uroczy” oraz “romantyczny”. Przyznaje także, że od początku wiedziała, że będzie chciała męskiego głosu do tej piosenki. “Mam sporo znajomych, którzy są już po ślubie i oni są świetnym przykładem zdrowej relacji. Najbardziej uroczą rzeczą jest to, że oni zawarli pewnego rodzaju umowę, że gdy wychodzą gdzieś do znajomych, to z jednego końca pokoju muszą unieść jeden palec do siebie nawzajem na znak, że są dla siebie najważniejsi. Pomyślałam, że to naprawdę urocze. Ta piosenka jest taką piosenką dla par. Możesz być z kimkolwiek chcesz i bawić się do tego.”

O piosence “Let Me Get Me” powiedziała: “Znasz te uczucie, kiedy nie czujesz się dobrze i jesteś dobity? Napisałam “Let Me Get Me” bo to opisuje porzucenie wszystkiego, te użalanie się nad sobą. Nie pozwolę sobie na upadek”. Dodała także, że to ten rodzaj piosenki, gdzie pyta samą siebie czy ma zamiar siedzieć w miejscu czy ruszyć do przodu.

Selena Gomez odpowiedziała także na pytanie od fana i wyznała, że ulubionym fragmentem tekstu z jej płyty jest “Holdin’ hands with the darkness and knowin’ my heart is allowed”, który pochodzi z piosenki “Sweeter Place” ft. Kid Cudi.

Kolejna piosenka to “Kinda Crazy”. Gomez wyznaje, że napisała ten utwór trzy lata temu i nie mogła się doczekać jego wydania, bo jest czymś innym od reszty piosenek, które stworzyła. “Ta piosenka mówi ‘Rozumiem. Mamy te coś między nami. Rozumiem. Ale czasami jesteś nieco szalony’. Myślę, że każdy ma ten moment w swoim związku”

Selena Gomez na temat “Cut You Off”: “Druga zwrotka wyjaśnia, że jest tak wiele miejsc, do których mogłabym się udać, że jest tak wiele rzeczy, które mogłabym zrobić gdybym tylko nie była powstrzymywana”. Dodaje także, że utwór ten wprowadza orzeźwienie do albumu”

Ostatnia piosenka, którą Gomez była podekscytowana to “A Sweeter Place” ft. Kid Cudi. “Powodem dla którego tak bardzo lubię tę piosenkę jest… cierpię na depresję, miewam stany lękowe i te inne rzeczy i musiałam się wiele nauczyć, aby się tego nie bać.” Dodaje także, że cieszy się tym utworem, bo znajduje się na nim jeden z jej ulubionych wykonawców. “Czasami się wypalam, więc pomyślałam wtedy żeby zrobić coś szalonego, coś jak Kid Cudi… On pracuje z wieloma dźwiękami, które brzmią dziwnie, ale przyjemnie, ponieważ on sam w sobie jest urokliwy i ma ten dar. Wysłaliśmy mu tę piosenkę, a on do mnie zadzwonił i powiedział, że to kocha. Spytał mnie co może dołożyć do tej piosenki. Powiedziałam mu, że chcę, aby ją przejął i zajął się jej produkcją (…) On nie słyszał nic innego ode mnie, więc mu zwyczajnie zaufałam. Poszliśmy razem do studia na dwa dni i go zwyczajnie obserwowałam. Świetnie się bawiliśmy. Mogę o nim mówić tylko pozytywne rzeczy, bo był naprawdę miły i sprawił, że czułam się komfortowo”

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.