Selena Gomez w rozmowie z Lupus Research Alliance: „Miałam szczęście”

W ramach wsparcia dla Lupus Awareness Month, Selena Gomez zrobiła specjalny czat z Lupus Research Alliance, jako jeden z najpotężniejszych głosów, który również od lat boryka się z chorobą jaką jest toczeń rumieniowaty, czyli bardzo podstępna i dokuczliwa choroba o charakterze autoimmunologicznym.

Gwiazda opowiada jak radziła sobie w trakcie pandemii COVID-19, będąc w grupie wysokiego ryzyka zagrożenia czy o tym jak czuje się obecnie po przeszczepie nerki, który przeszła w 2017 roku.

Dlaczego wspierasz kampanię LRA „Lift Up Lupus”?
To był ciężki rok dla nas wszystkich i jestem zainspirowana poczuciem optymizmu przekazywanym przez kampanię LRA „Lift Up Lupus” – oraz niesamowicie inspirującymi historiami. Istnieje wiele błędnych przekonań na temat tocznia i mam nadzieję, że kampania Lift Up Lupus może pomóc w edukacji naszych przyjaciół i rodziny na temat tego, przez co przechodzimy każdego dnia. A badania przynoszą nam tak wiele nadziei dzięki przełomowym odkryciom i lepszym metodom leczenia.

Jak COVID-19 wpłynął na Ciebie?
Tak jak na wszystkich, wpłynęło to na mnie na wiele sposobów i był to naprawdę intensywny czas. Z dnia na dzień, wydawało się, że nasze życie zmieniło się w tak dramatyczny sposób. Ponieważ mam toczeń, a więc jestem osłabiona immunologicznie, musiałam być jeszcze bardziej czujna, jeśli chodzi o przestrzeganie wytycznych i słuchanie naukowców. Na szczęście, coraz więcej ludzi szczepi się każdego dnia i zaczynamy dostrzegać więcej oznak normalności.

Jakie były Twoje doświadczenia z toczniowym zapaleniem nerek?
Miałam szczęście. Byłam leczona przez zespół specjalistów. Badanie przeprowadzone przez Lupus Research Alliance i National Kidney Foundation wykazało, że połowa osób z toczniowym zapaleniem nerek nie wiedziała, że z definicji mają również toczeń. Toczeń jest chorobą przewlekłą i może zmieniać się w czasie. Dlatego tak ważne jest, aby pracować z odpowiednim zespołem opieki.

Jak się czujesz teraz, kilka lat po przeszczepie nerki?
Naprawdę nie mogę uwierzyć, że minęły już prawie trzy lata. Czuję się świetnie, ale zawsze jestem świadoma dodatkowych kroków, które muszę podjąć, aby zachować zdrowie. Nie tracę z oczu tego, jakie mam szczęście, że otrzymałam przeszczep nerki w czasie, gdy moje ciało odczuwało skutki tocznia.

Jaka jest twoja rada, aby pomóc radzić sobie z toczniem?
Rozwijaj bliskie relacje ze swoimi lekarzami – powiedz im wszystko, czego doświadczasz i przynieś ze sobą pytania. Połącz się z ludźmi, którzy wiedzą, z czym sobie radzisz, ponieważ oni również mają toczeń. Dołącz do organizacji takich jak Lupus Research Alliance, aby czuć się bardziej wspieranym, produktywnym i mieć kontrolę. Inną prostą, ale ważną radą jest słuchanie swojego ciała i jeśli twoja energia jest ograniczona, po prostu skup się na tym, co naprawdę chcesz lub musisz zrobić.

Dodaj komentarz

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.