SELENA-GOMEZ.PL – Twoje pierwsze w Polsce i najlepsze źródło informacji na temat Seleny Gomez
 

@selenagomez

3 Maj 2017
    Selena Marie Gomez: Rodzina
   

Rodzina

Rodzice

 • Amanda „Mandy” Dawn Cornett–Teefey – mama Seleny. Urodziła się 16 kwietnia 1976 roku w Dallas (Teksas). Jej rodzicami, a zarazem dziadkami Seleny są David Michael Cornett oraz Debbie Jean Gibson. Mama Seleny zaszła z nią w ciążę w wieku 15 lat i urodziła gdy miała 16. Rozwiodła się z ojcem Gomez, gdy dziewczynka miała zaledwie 5 lat. Mandy sama zaczynała jako aktorka. Podczas prób jej mała córeczka Selena przyglądała się jej i to właśnie skłoniło ją do tego, aby zostać aktorką, a później i piosenkarką. Amanda ponownie wyszła za mąż w 2006 roku za Briana Teefy’ego i 12 czerwca 2013 roku urodziła drugą córkę o imieniu Gracie. Założyła z nim własną firmę produkcyjną o nazwie „July Moon Productions”, która nie jest przypadkowa. Symbolizuje miłość jaką darzy swoje dziecko, Selenę. Przykładowo: „Selena” po grecku znaczy „księżyc” (Moon) a July (lipiec) to miesiąc w którym na świat przyszła panna Gomez. Gdy Selena zaczęła karierę w Disney’u, Mandy była zmuszona przenieść firmę z Dallas do Los Angeles. Nasza idolka posiadają zażyłe kontakty.
 • Brian Teefy – to ojczym Seleny. Urodził się w Detroit, Michigan w 1979 roku. Brian wkroczył w życie Seleny, gdy ożenił się z jej mamą Mandy, 18 maja 2006 roku. Teefy skończył Wayne University. Jest współzałożycielem firmy produkcyjnej „July Moon Productions” razem z matką Seleny. Brian i Selena mają bardzo bliski kontakt, co niekiedy powodowało różne plotki w prasie, jakoby mieli romans. Jest to oczywista nieprawda. Jest ojcem Gracie, która urodziła się 12 czerwca 2013 roku. Selena zdradziła, że Brian jest fanem Eminema, gdyż słucha dużo jego muzyki.
 • Ricardo Joel Gomez – biologiczny ojciec Seleny, którego korzenie sięgają Guadalajara, Jalisco, w Meksyku. Nie jest wiele wiadomo o biologicznym ojcu Seleny. Wiem jednak, że jako jeszcze nastolatek pobrał się z jej matką, Mandy. Małżeństwo tych dwojga nie trwało długo. Rozstali się gdy Selena miała 5 lat. Aktualnie jest w związku małżeńskim z Sarą Reyes, która z wcześniejszego małżeństwa ma syna Marcusa. Wspólnym dzieckiem pary jest jednak córka Victoria Gomez. Ojciec Seleny odwiedzał ją często podczas Revival Tour właśnie z Victorią, niestety nie jest znana informacja, czy utrzymują kontakt.

Rodzeństwo

 • Gracie Elliot Teefey – urodzona 12 czerwca 2013 roku ok. 5 rano. Jest młodszą i przyrodnią siostrą Seleny, Selena i Gracie mają tą samą mamę lecz innego ojca. W Dzień Matki (maj) zostało potwierdzone iż Mandy jest w ciąży gdy Selena na swojego Twittera wstawiła zdjęcie z nią. Pierwszą osobą, aby potwierdziła narodziny siostry Seleny była Demi Lovato za pośrednictwem Twittera. Aktualnie panna Gomez jest najbardziej przywiązana do Gracie w porównaniu z resztą rodzeństwa. Selena twierdzi, że dziewczynka jest jej inspirację, stąd też na wielu jej strojach i kostiumach scenicznych możemy zobaczyć napis „Grace”, nawiązujący do imienia siostry. W dniu 9 lipca 2013 Selena w jednym z wpisów na swoim koncie na Twitterze, napisała, że kupiła buty Adidas dla Gracie, natomiast 18 lipca 2013 roku na tym samym portalu podzieliła się, że bycie starszą siostrą to „najlepsze uczucie na świecie.” Według przyjaciół Seleny wokalistka kocha fotografowanie siebie i Gracie.
 • Scarlett Teefey – nienarodzona siostra panny Gomez, córka Mandy i Briana. Mama Seleny poroniła 18 grudnia 2011 roku. Selena przez jakiś czas bardzo przeżywała stratę, na Twitterze kilka razy podziękowała fanom za wsparcie. Aby upamiętnić Scarlett wokalistka nazwała jeden z lakierów z własnej linii jej imieniem.
 • Victoria Gomez – przyszła na świat 25 czerwca 2015 roku. Jest młodszą siostrą panny Gomez, dziecko biologicznego ojca wokalistki Ricardo i jego żony Sary. Dziewczynka często odwiedzała Selenę podczas Revival Tour i zostawała przez chwilę za kulisami i na widowni. Nasza idolka stara się utrzymywać z nią kontakt.
 • Marcus Gomez – przybrany brata Seleny, syn Sary, teraźniejszej żony biologicznego ojca panny Gomez z poprzedniego związku.

Dziadkowie

 • Dziadkowie biologiczni od od strony mamy Seleny: Laveda Gage & Doyle Gage.

 • Dziakowie przybrani od strony mamy: Debbie Jean Gibson Cornett & David Michael Cornett.

 • Dziadkowie biologiczni od strony taty: imiona i nazwiska nie są znane.

 •  Dziakowie przybrani od strony taty: imiona i nazwiska nie są znane.

Inni członkowie rodziny Seleny

 • Aryel Gomez, Michelle Gomez, Zaynya Gomez, Madison Gage, Nicole Gomez, Brittany Gomez, Cleo Gomez, Courtney Gomez.