Selena Gomez zakupiła nową posesję wartą blisko 5 milionów dolarów w dzielnicy Encino w Kalifornii

Selena Gomez zakupiła nową posesję wartą blisko 5 milionów dolarów w dzielnicy Encino w Kalifornii

Światowa akcja #zostańwdomu nabrała dla Seleny Gomez nowego znaczenia. Piosenkarka w ostatnim czasie zakupiła nową posesję, która znajduje się w dzielnicy Encino w południowej części doliny San Fernando. Poprzednim właścicielem mieszkania był nieżyjący już muzyk rockowy, Tom Petty. Nowa posiadłość kosztowała wokalistkę blisko 5 milionów dolarów.

Dom posiada 6 sypialni, 10 łazienek, a także własne studio nagraniowe i jogi, spa oraz mini siłownię. Mimo wszystko piosenkarka w dalszym ciągu ma swój poprzedni dom w Studio City, Kalifornia, który od dwóch lat starała się sprzedać.Ze świetnymi recenzjami i trzecim z rzędu albumem nr 1 pod swoim pasem, młoda aktorka, która stała się międzynarodową gwiazdą pop i supergwiazdą mediów społecznościowych Seleną Gomez – ma tylko 172 miliony obserwujących na Instagramie – uznała za stosowne, aby znacznie poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Tym razem często zmieniające domy autorka „Rare” dokonała zakupu wartego 4,9 miliona dolarów rezydencji schowanej głęboko w przysłowiowym sercu Encino, w dolinie San Fernando w Los Angeles.

Ukończony w 1989r. dom o dużych rozmiarach ma intrygujący rodzaj historii. Został pierwotnie zbudowany na zamówienie przez nieżyjącego rocka Toma Petty’ego i jego pierwszą żonę, Jane Benyo, po pożarze, który zniszczył rezydencję w stylu Tudorów, która wcześniej leżała na posesji o powierzchni 87 akrów.

Petty zbudował dom w zdecydowanie eklektycznym stylu architektonicznym, który może być najlepiej opisany jako rytualna górska chata, spotykana we współczesnym śródziemnomorskim rodzaju mish-mish. Dziś dom, który został rozbudowany przez kolejnych właścicieli, ma prawie 11.500 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, a wielopiętrowa struktura oferuje szereg ukrytych przejść, tajnych korytarzy i bizantyjską podłogę, która z pewnością zachwyci dzieci w każdym wieku.

Pomimo dużej miłości do domu, Petty zrezygnował z niego po rozwodzie w 1996 roku, przeprowadzając się do kompleksu w Malibu, gdzie spędził resztę życia. Jeśli chodzi o Benyo, nadal mieszkała w rezydencji do 2015r., kiedy to nieruchomość o wysokich wymaganiach konserwacyjnych została utracona przez bezwzględną paszczę wykluczenia. Od tego czasu właściciele zmieniali się jeszcze dwukrotnie, ostatnio zamieszkiwał tam producent muzyczny Randy Spendlove, który zapłacił około 4,5 miliona dolarów za posesję pod koniec 2018 roku. Po zaledwie roku posiadania, Spendlove przekazał to miejsce Gomez z zyskiem 400,000 dolarów – przed nieuniknionymi podatkami, kosztami i wysokimi opłaty za pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Dom położony jest na końcu cichego, ślepego zaułka i wysoko nad bramowanym podjazdem. Dom jest niewidoczny zarówno z ulicy, jak i od strony sąsiadów. Wnętrze salonu o podwójnej wysokości jest podkreślone kamiennym kominkiem, który przechodzi przez balkon na piętrze, zanim dotrze do dachu domu. Świetliki zalewają przestronne, otwarte pomieszczenia publiczne ciepłem, a jasnobrązowe podłogi z drewna iglastego utrzymują światło.

Jest tam także ukyrty pokój medialny, a także kuchnia z bieloną cegłą i zestawem wysokiej klasy urządzeń. Dwie główne sypialnie – jedna na dole i jedna na górze – każda oferuje prywatny balkon z widokiem na bujny dziedziniec, garderoby i łazienki w stylu spa z wanną.

Jest też studio jogi na górze – z gongiem i świecami zapachowymi – plus gabinet masażu, siłownia, druga kuchnia wewnętrzna i pełna kuchnia na zewnątrz obok zadaszonej loggii z dużą ilością miejsca do rozrywki na świeżym powietrzu. Poza tym rozległe kamienne tarasy są idealne do kąpieli słonecznych. A dla ochłody jest basen w cieniu drzewa ustawiony na kamiennym tarasie.

Z jakiegoś powodu, niektórzy z najbliższych sąsiadów Gomez w Encino to mnóstwo gwiazd mediów społecznościowych – YouTuber Logan Paul, James Charles i Rebecca Zamolo są w odległości krótkiego spaceru. A nowa posiadłość Gomez znajduje się tuż obok jeszcze większej współczesnej rezydencji, która jest obecnie własnością i jest okupowana przez aktora Vin Diesel i jego wieloletnią partnerkę, Palomę Jimenez.

Gomez nadal jednak posiada swoją obecną, główną rezydencję, dom w stylu bungalowu o wartości 2,2 miliona dolarów w Studio City w Los Angeles, który nabyła około trzy lata temu i bezskutecznie próbowała sprzedać w 2018 i 2019 roku.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.