Nowa aktualizacja Instagrama po komentarzu Seleny Gomez na temat cyberprzemocy – SELENA-GOMEZ.PL

 

Nowa aktualizacja Instagrama po komentarzu Seleny Gomez na temat cyberprzemocy

Nowa aktualizacja Instagrama po komentarzu Seleny Gomez na temat cyberprzemocy

153 mln – tyle obserwujących zgromadził profil Seleny Gomez na Instagramie. Piosenkarka, która jest jedną z najczęściej śledzonych użytkowniczek, dzięki czemu ma okazję wyznaczać kierunki. Gwiazda podczas talk–show „Live With Kelly & Ryan” w Nowym Jorku ujawniła, że udostępnianie zdjęć powoduje, że jest ona przygnębiona. Usunęła już nawet aplikację z telefonu [przeczytaj wywiad]. Adam Mosseri, szef Instagrama osobiście zapraszał ją, by skontaktowała się z nim w celu omówienia problemu, dodając, że lubi konstruktywną krytykę i rozmowę. Jak podaje serwis Aceshowbiz.com, Mosseri jest rozczarowany, tym, że Gomez usunęła aplikację. „Ma ponad 100 milionów obserwujących, to jest zupełnie inny świat. Musimy się upewnić, że twórcy tacy jak ona czerpią korzyści z platformy, aby nie wpadli w depresję przez platformę” – mówił Adam Mosseri, dodając, że będzie pracował nad nową aktualizacją, która zapobiegnie temu problemowi [przeczytaj wywiad]. Jak się okazuje – dotrzymał słowa. Portal doczekał się nowej odsłony, w której przed wysłaniem komentarza, użytkownik ma chwilę, by zastanowić się nad jego opublikowaniem. Według ekipy Instagrama zmniejszy to współczynnik negatywnych opinii dodawanych masowo.

„Our Commitment to Lead the Fight Against Online Bullying” – instagram-press.com

„Naszą misją jest połączenie Cię z ludźmi i rzeczami, które kochasz, co działa tylko wtedy, gdy ludzie czują się swobodnie wyrażając siebie na Instagramie. Wiemy, że znęcanie się to wyzwanie, przed którym stoi wielu ludzi, zwłaszcza młodych. Zobowiązujemy się przewodzić branży w zwalczaniu nękania przez Internet i ponownie zastanawiamy się nad całokształtem Instagrama, aby sprostać temu zobowiązaniu.

Możemy zrobić więcej, aby zapobiec prześladowaniom na Instagramie i możemy zrobić więcej, aby zmniejszyć nękanie i stanąć w obronie siebie. Dzisiaj ogłaszamy jedną nową funkcję w obu obszarach. Narzędzia te są oparte na głębokim zrozumieniu, jak ludzie dokuczają sobie nawzajem i jak reagują na zastraszanie na Instagramie, ale są to tylko dwa kroki na dłuższej ścieżce.

Zachęcanie do pozytywnych interakcji.

Zastraszanie online to złożony problem. Od lat wykorzystujemy sztuczną inteligencję do wykrywania zastraszania i innych rodzajów szkodliwych treści w komentarzach, zdjęciach i filmach. Wraz z rozwojem naszej społeczności rośnie również nasza inwestycja w technologię. Jest to szczególnie ważne dla nastolatków, ponieważ rzadziej zgłaszają zastraszanie w sieci, nawet jeśli najbardziej to przeżywają.

W ciągu ostatnich kilku dni rozpoczęliśmy wdrażanie nowej funkcji obsługiwanej przez AI, która powiadamia ludzi, gdy ich komentarz może zostać uznany za obraźliwy, zanim zostanie opublikowany. Ta interwencja daje ludziom możliwość odzwierciedlenia i cofnięcia komentarza i uniemożliwia odbiorcy otrzymanie powiadomienia o szkodliwym komentarzu. Na podstawie wczesnych testów tej funkcji stwierdziliśmy, że zachęca niektórych ludzi do cofnięcia komentarza i podzielenia się czymś mniej szkodliwym, gdy tylko mieli okazję się zastanowić.

Ochrona konta przed niechcianymi interakcjami z ograniczeniami.

Podczas gdy identyfikowanie i usuwanie zastraszania na Instagramie jest ważne, musimy także upoważnić naszą społeczność do przeciwstawienia się tego rodzaju zachowaniom. Słyszeliśmy od młodych ludzi w naszej społeczności, że niechętnie blokują, nie śledzą lub zgłaszają swojego znęcania się, ponieważ może to nasilić sytuację, zwłaszcza jeśli wchodzą w interakcję ze swoim tyranem w rzeczywistym życiu. Niektóre z tych działań utrudniają również celowi śledzenie zachowania napastnika.Chcieliśmy stworzyć funkcję, która pozwoli ludziom kontrolować ich doświadczenia na Instagramie, bez powiadamiania kogoś, kto może ich atakować. Wkrótce zaczniemy testować nowy sposób ochrony konta przed niepożądanymi interakcjami o nazwie Restrict.

Gdy ograniczysz kogoś, komentarze na temat twoich postów będą widoczne tylko dla tej osoby. Możesz zdecydować, aby komentarze osoby z ograniczeniami były widoczne dla innych, zatwierdzając ich komentarze. Osoby z ograniczeniami nie będą w stanie zobaczyć, kiedy jesteś aktywny na Instagramie lub kiedy czytasz ich bezpośrednie wiadomości.

Naszym obowiązkiem jest stworzenie bezpiecznego środowiska na Instagramie. Od pewnego czasu jest to dla nas ważny priorytet i nadal inwestujemy w lepsze zrozumienie i rozwiązanie tego problemu.

Z niecierpliwością czekam na udostępnienie kolejnych aktualizacji.
Adam Mosseri, szef Instagrama.”Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.