Konferencja prasowa „The Dead Don’t Die” w Cannes, Francja

Konferencja prasowa „The Dead Don’t Die” w Cannes, Francja

 

Selena Gomez będąc w Europie nigdy nie traci czasu i zawsze stara się być aktywna. Tak było również i dzisiejszego dnia – 15 maja. Mimo, że do późnego wieczora gwiazda bawiła się wczoraj na imprezie after-party po premierze filmu „The Dead Don’t Die” na filmowym Festiwalu Filmowego w Cannes, nie przeszkodziło jej to, by dzisiaj z rana zjawić się na konferencji prasowej w komplecie marki Chanel. Spotkanie dotyczyło głównie promocji filmu, lecz artystka nie omieszkała się także wypowiedzieć na inne tematy. Zdradziła, że od zawsze kochała horrory, bo w dzieciństwie zazwyczaj oglądała je wraz ze swoim tatą. Wyznała dodatkowo, że kocha film „28 Days Later”, a także serial „The Walking Dead”. Podczas konferencji głos zabrał także reżyser filmu – Jim Jarmusch, który zdradził co inspirowało go przy tworzeniu projektu. Znalazł on również chwilę, by wypowiedzieć się na temat naszej idolki: „W mojej świadomości, Selena Gomez była niesamowicie godna podziwu, gdy zachęcała młodych ludzi do tego, by posiadali własną wolę. Patrzy na wielu młodych ludzi, bo tego chce, z własnej woli. To naprawdę niezwykła osoba.” Głos zabrał również Bill Muray mówiący o pracy w branży aktorskiej czy Tilda Swinton, która stanęła w obronie kobiet, które zarówno jak i mężczyźni tworzą filmy. Po zakończonych wywiadach, Selena Gomez jak i reszta obecnej obsady wyszła na zewnątrz budynku, by ponownie stanąć przed aparatami fotoreporterów. Przetłumaczony artykuł na temat konferencji prasowej znajdziecie poniżej, a wszystkie zdjęcia są dostępne w galerii naszej strony.

„Selena Gomez: „Social Media Has Been Really Terrible For My Generation”” – variety.com

„Selena Gomez znalazła chwilę moment, by podczas Cannes Film Festival wypowiedzieć się o kulturze, gdzie każdy żyje w swoim telefonie.

„Myślę, że nasz świat przechodzi przez wiele” – powiedziała Gomez. „Mogłabym powiedzieć, że dla mojej generacji social media były naprawdę okropne. Przeraża mnie jak narażeni są ci młodzi chłopcy i dziewczyny. Nie są świadomi wiadomości. Myślę, że jest to na pewno niebezpieczne. Wydaje mi się, że ludzie nie zawsze czerpią dobre informacji [z social mediów].”

Gomez posiada więcej niż 150 milionów obserwujących na Instagramie, ale przyznała, że stara się być selektywna w tym, co dodaje. „Uważam, że w tym momencie to niemożliwe, by było to bezpieczne [ publikowanie zdjęć]” – mówi Gomez. „Jestem dumna, że mam platformę. Nie robię zbyt wiele zdjęć, które są bez sensu. Jeśli chodzi o mnie, to lubię być świadoma [publikacji na Instagramie]. Przeraża mnie to. Zobaczę te wszystkie młode dziewczyny później podczas Meet&Greet. Widzę jak są zdruzgotane, borykają się z zastraszaniem i nie mogą mieć własnego głosu. To może być świetne na kilka chwil. Byłabym ostrożna i pozwoliła sobie na trochę czasu, gdy mogę go wykorzystać [z dala od social mediów].””

Gomez jest obecnie na 72nd Cannes Film Festival ze swoją rolą w filmie Jima Jarmuscha – „The Dead Don’t Die”, który otwierał wydarzenie. W filmie zombie zobaczymy także Bill Murray’a, Tildę Swinton, Adama Driver oraz Chloe Savigny.

„Myślę, że zombie jako metafora są już przereklamowane” – powiedział reżyser. „Większość rzeczy, które przeczytałem dzisiaj rano o naszym filmie są rzeczami, które nawet nie przyszły mi do głowy. Myślę, że metafora zombie jest silniejsza, niż mi się wydawało.”

Jim Jarsmusch wyznał, że przy tworzeniu „The Dead Don’t Die” wpłynął na niego film „Noc Żywych Trupów”, klasyk od George’a Romero z 1969 roku i inne filmy. „Jako dziecko widziałem wiele typowych filmów o potworach, które wywarły na mnie duże wrażenie, zwłaszcza „Dracula”. „Jestem większym fanem wampirów niż zombie. Jest wielu reżyserów horrorów, których kocham, niektórzy są nawet współcześni, jak Sam Raimi. Mam duże zainteresowanie w każdym gatunku filmowym. Moja wiedza nie pochodzi tylko z horrorów, lecz wiele z nich zaczerpnąłem.”

Obsada tego filmu miała jakby małe, ponowne spotkanie. Swinton zagrała już w filmie Jarmuscha – „Only Lovers Left Alive”, a Billa Murray’a mogliśmy zobaczyć w „Broken Flowers”.

„Mówiąc o sobie, muszę przyznać, że czuję się w najlepszej formie, gdy pracuję na życie” – stwierdził Murray, opowiadając o tym, co skłoniło go do aktorstwa. „Gdy nie pracuję, jestem leniwy. Czuję, że witalność tego filmu reprezentuje to, co jest we mnie najlepsze. Jestem lepszą osobą, gdy jestem na planie.”

Na tegorocznym festiwalu fimowym w Cannes było zapotrzebowanie na żeńskich reżyserów. Swinton przyznała: „Chciałabym przypomnieć, że kobiety tworzą filmy już od 11 dekad. Jest niezliczona ilość filmów spod ręki kobiety. Pytanie tylko, dlaczego o nich nie wiemy?”

Swinton zachęciła każdego w pokoju, do podnoszenia własnej świadomości. „Mamy nasze kobiety, które tworzą filmy. Niektóre z nich nie mogą pracować, niektóre dostać się do szkoły. Tam musimy zacząć. Musimy spojrzeć na ten kanon. To wszystko istnieje. Musimy tylko zwrócić na to uwagę.”

Selena Gomez podczas konferencji prasowej „The Dead Don’t Die” w Cannes, Francja – wywiady – 15 maja

Selena Gomez podczas konferencji prasowej „The Dead Don’t Die” w Cannes, Francja – chwila dla reporterów – 15 maja

Selena Gomez z fanami w Cannes, Francja – 15 majaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.