Justin Tranter zdradza szczegóły pracy nad singlem „Lose You To Love Me”

Justin Tranter zdradza szczegóły pracy nad singlem „Lose You To Love Me”

Justin Tranter to jeden z lojalnych autorów tekstów, który współpracuje z Seleną Gomez od 2015 roku. Mężczyzna pomagał przy tekście do „Good For You”, „Bad Liar” czy najnowszego singla – „Lose You To Love Me”. Korzystając z tego, że utwór okazał się być dobrze przyjętym przez publiczność, co pomogło uzyskać mu szczyt listy Billboard Hot 100, mężczyzna udzielił wywiadu dla Variety, gdzie opowiada o procesie tworzenia piosenki u boku Seleny Gomez, Julii Michaels oraz producenta Finneasa, brata Billie Eilish i innych.„To wydaje się takie niewiarygodne, a zarazem tak piękne” – mówi Tranter, który w ubiegłym roku nominowany był do Grammy oraz Złotego Globu. „Moim marzeniem było tworzenie muzyki, którą ludzie usłyszą i zainteresują się. Listy przebojów mogą być świetnym sposobem na pozostawienie śladu, lecz dla mnie to oznaka, że ludzie pozytywnie zareagowali na utwór i wciąż go słuchają.”

Jednak Tranter odmawia pełnego uznania za najnowszy hit Gomez: „Było w to zaangażowanych wiele ludzi poza mną i Seleną: Julia [Michaels] , Mattman [Larsson] („Revival”) i Robin [Fredriksson] („Hands To Myself”, „Me & the Rhythm”). On [Finneas] wprowadził atmosferę oraz słodycze na ostatnie etapy produkcji” – mówi Tranter o starszym bracie Billie Eilish. „To dało temu ostatni powiew życia.”

„Minęła minuta, odkąd zebraliśmy się wszyscy razem” – wspomina Tranter o spotkaniu, które zainspirowało piosenkę tworzoną na zamkniętej posesji Maxa Martina w West Hollywood. „Rozmawialiśmy i nadrabialiśmy zaległości, a pomysł [na piosenkę] zrodził się z rozmowy. W studio było piękne pianino, które można usłyszeć w utworze. Robin [Fredriksson] zaczął na nim grać i wtedy wszystko zaczęło płynąć z prądem.”

Podobnie było przy pisaniu tekstu, również poszło bardzo szybko. „Jego solidna część, akord, tekst, muzyka oraz melodia – to zajęło niecałą godzinę” – mówi Tranter. „To brzmi szalenie, ale taka jest prawda: w momencie, gdy powstał już refren wiedzieliśmy, że mamy coś wyjątkowego. Wszyscy się przytulaliśmy i płakaliśmy. Kiedy ja, Selena [Gomez] oraz Julia [Michaels] spotykamy się to z poziomem wrażliwości i uczciwości dzieje się coś magicznego – naprawdę przekazujemy prawdę i tworzymy coś, z czym mogą utożsamić się inni ludzie.”

Tranter nie chce mówić zbyt wiele na temat prywatnego życia Gomez, lecz dla niego bardziej liczy się uniwersalny pomysł aniżeli intymne szczegóły. „Chcieliśmy zagłębić się w przesłanie o tym, że kochanie siebie musi być priorytetem” – wyjaśnia. „Pogódź się z bólem, lecz skup się na pozytywach, a wyjdziesz na tym dobrze i pokochasz siebie jeszcze bardziej. Taki właśnie jest cel tej piosenki.”

Podczas gdy Gomez przeprowadziła wiele rozeznań o złamanym sercu w swoich poprzednich hitach, Tranter zachęcił ją, by stworzyła coś innego. „Kochanie samego siebie to mój ulubiony temat. Jestem po ślubie i noszę na palcu gruby pierścień. Media mają obsesję na punkcie tego, że trudny związek jest czymś cennym. Wiesz, tworzą te filmy, gdzie facet traktuje cię jak śmiecia, a następnie pędzi za tobą na lotnisko i przeprasza. To prawdziwa miłość? Oczywiście, że uczucie i romans są czymś ważnym dla ludzkości oraz, że utworzyły pewnego rodzaju niewiarygodną legendę. Lecz dla mnie bardziej ekscytujące jest mówienie o miłości do samego siebie dla odmiany, to mnie inspiruje.”

Bez zwątpienia „Lose You To Love Me” uderzyło na akord na poziomie międzynarodowym – podobnie jak w przypadku Ariany Grande i „Thank U, next” – Gomez może liczyć na szerokie uznanie wśród krytyków, które jej do tej pory umknęło. „Ta piosenka nadaje jej wiarygodności jako artystce, na którą zasłużyła” – przyznaje Tranter. „Myślę, że cały świat widzi w Selenie artystkę, muzyka oraz osobę, która opowiada historie poprzez muzykę, zupełnie jak pierwszego dnia, gdy się poznaliśmy. To sprawia, że jestem bardzo dumny z bycia częścią tego procesu.”Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.