Jim Jarmush, reżyser „The Dead Don’t Die” o aktorstwie Seleny Gomez

Jim Jarmush, reżyser „The Dead Don’t Die” o aktorstwie Seleny Gomez

W małym miasteczku Centerville, gdzieś w północnej części stanu Nowy Jork, miejscowi są nękani przez zombie. Tak brzmi przesłanka najbardziej nieoczekiwanego zwrotu Jima Jarmuscha – komedia o krwi, pełna gwiazd. W „The Dead Don’t Die”, trio nieszczęsnych gliniarzy – granych przez Adama Drivera, Billa Murray’a i Chloë Sevigny – współpracuje z różnymi mieszkańcami miasta, aby walczyć z inwazją ghuli. Do szeregów żyjących i nieumarłych dołączają Selena Gomez, Steve Buscemi, Austin Butler, RZA, Tilda Swinton, Tom Waits, Danny Glover, Caleb Landry Jones, Rosie Perez i oczywiście Iggy Pop jako zombie kochający kawę. Tak jak w przypadku każdego nowego filmu Jarmuscha, „The Dead Don’t Die” czuje się jak podbój dla reżysera, nowy eksperyment, który tylko on mógłby wykonać. Starzejące się gwiazdy rocka, zagraniczni włóczędzy, obsesje Elvisa, łagodni kierowcy autobusów, którzy po księżycu jako poeci: niezależny filmowiec Jarmusch zawsze miał talent do poślubienia banału z batshitem. Z jego niespiesznym stylem i lakonicznym dowcipem, jego filmy są krzykliwe, ciepłe poszukiwania marginalii z ciężką stroną hołdu popkultury. Produkcja otworzyła Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes [sprawdź relację], już wtedy reżyserzy dostrzegli potencjał Seleny Gomez, który wcześniej zauważył Jim Jarmush i wypowiedział się na ten temat.

„Jim Jarmusch in conversation with Adam Driver” – dazeddigital.com

„Jest rzeczą oczywistą, że „The Dead Don’t Die” ma niesamowitą obsadę, ale wielu z nich jest twoimi regularnymi współpracownikami. Jak Selena Gomez dołączyła do obsady bardziej znanych twarzy?

Jim Jarmusch: „Chciałem naprawdę pięknych, młodych ludzi, milenium, a ludzi z miasta wyglądaliby, jakby byli pozbawieni reklam dżinsowych Guess lub czegoś takiego. Więc zaproponowałem role Luca Sabbat i Austinowi Butlerowi i Selenie [Gomez]. Selenę [Gomez] po prostu kocham, bo widziałem ją po raz pierwszy w „Spring Breakers” i myślałem, że jest świetna. Ale jestem też bardzo otwarty na gatunki muzyczne i inne. Obecna muzyka pop nie jest moją sprawą. Doceniam ją, gdy jest naprawdę dobra. A Selena Gomez jest naprawdę dobra. Lubię jej pracę. Lubię jej obecność. Byłem podekscytowany, gdy od razu powiedziała, że chciałaby być [w filmie], i żeby Luka i Austin byli razem z nią i byli tą małą trójką pięknych ludzi spoza miasta.”Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.