Film „The Dead Don’t Die” otworzy Festiwal Filmowy w Cannes – SELENA-GOMEZ.PL


Film „The Dead Don’t Die” otworzy Festiwal Filmowy w Cannes

Film „The Dead Don’t Die” otworzy Festiwal Filmowy w Cannes

 

Jak podaje „Variety”, nowy film Jima Jarmuscha „The Dead Don’t Die”, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zainauguruje najbliższy, 72. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, Francja 14 maja 2019. Komedia o zombie twórcy „Patersona” i „Truposza” z Tildą Swinton, Adamem Driverem i Seleną Gomez trafi do kin w USA 14 czerwca, za to w Polsce będziemy mogli wybrać się na ową produkcję już 26 lipca 2019. Brytyjski „Independent” określił nowe dzieło Jarmuscha „najwspanialszą obsadą, jaką kiedykolwiek miał film o zombie”. Na ekranie m.in.: Bill Murray, Selena Gomez, Adam Driver, Tilda Swinton, Iggy Pop, Chloë Sevigny i Tom Waits. Akcja filmu „The Dead Don’t Die” dzieje się w miasteczku Centerville, na które spada plaga żywych trupów, a Murray, Driver i Sevigny wcielają się w policjantów, którzy muszą zmierzyć się z potworami. Tegoroczny 72. Festiwal Filmowy w Cannes, Francja odbędzie się w dniach 14–25 maja. O tym, które filmy zostaną zaprezentowane podczas jednej z najważniejszych filmowych imprez na świecie, dowiemy się 18 kwietnia. Nieoficjalnie mówi się, że jedną gwiazd canneńskiego festiwalu będzie Quentin Tarantino z filmem „Once Upon a Time in Hollywood” z Leonardem DiCaprio, Bradem Pittem i Margot Robbie w rolach głównych. Obrazy Jima Jarmuscha regularnie gościły w Cannes. Reżyser dwukrotnie opuścił festiwal z nagrodami – w 1989 uhonorowano go za „Mystery Train”, a w 1993 nagrodzono jego „Kawę i papierosy III” jako najlepszy film krótkometrażowy. Polska premiera „The Dead Don’t Die” 26 lipca 2019 roku.

„Jim Jarmusch’s Zombie Movie „The Dead Don’t Die” to Open Cannes (EXCLUSIVE)”– „Variety”

„Film „The Dead Don’t Die” Jima Jarmuscha, z gwiazdorskim filmem zombie, w którym Bill Murray, Chloe Sevigny, Adam Driver i Tilda Swinton zmierzą się z hordą nieumarłych, ma rozpocząć Festiwal Filmowy w Cannes 14 maja.

Trzeci film Jarmuscha z niezależnym studio Focus Features, rozgrywa się w spokojnym mieście Centerville, które nagle zostaje zaatakowane przez zombie. Murray, Driver i Sevigny wcielają się w zastępców szeryfa z małego miasteczka walczących z reinkarnowanymi trupami wyrywającymi się z grobów. Jarmusch napisał także scenariusz do mrocznej komedii, która będzie pierwszym filmem na ekranie w tegorocznym Cannes w konkursie na Palme d’Or, główną nagrodę festiwalu.

Film zadebiutuje w kinach we Francji tego samego dnia, co jego projekcja w Cannes, a Focus wyda go w USA dokładnie miesiąc później, 14 czerwca. W obsadzie znajdzie się także Selena Gomez, Steve Buscemi, Rosie Perez, Danny Glover, Iggy Pop, Tom Waits i Caleb Landry Jones. Pierwszy zwiastun pojawił się w Prima Aprilis [obejrzyj].

Jarmusch ma głęboką relację z Cannes, którego historia sięga jego „Stranger Than Paradise”, który wygrał Camera d’Or w 1984 roku. Wielokrotnie brał udział w konkursie na Croisette, w tym w swoim ostatnim filmie fabularnym „Paterson”, w którym również zagrał w Driver. Inne tytuły konkursowe to: „Broken Flowers”, który zdobył Grand Prix w 2005 roku, „Only Lovers Left Alive”, „Ghost Dog: Droga samurajów”, „Dead Man”, „Mystery Train” i „Down By Law”. Krótki film Jarmuscha „Kawa i papierosy: Gdzieś w Kalifornii” zdobył tytuł Złotej Palmy Krótkiego Filmu w 1993 roku.

„The Dead Don’t Die” to prezentacja Focus Features autorstwa Joshua Astrachana i Cartera Logana. Będzie dystrybuowany przez Focus i Universal Pictures International na całym świecie, obok Longride w Japonii.

Przewodniczącym jury w Cannes będzie nagrodzony Oscarem reżyser Alejandro González Iñárritu („Babel”, „Birdman”). Panel zaprezentuje Palme d’Or podczas ceremonii zamknięcia festiwalu 25 maja. Oficjalny skład selekcji zostanie zaprezentowany 18 kwietnia.

Według plotek na festiwalu pojawi się kilka filmów, w tym „Pain and Glory” Pedro Almodovara, „Rocketman” Dextera Fletchera i „Once Upon a Time in Hollywood” Quentina Tarantino.”Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.