„Dzielne przyznanie się Seleny Gomez odnośnie jej związku z Justinem Bieberem uchroni młode kobiety przed przemocą” – magazyn The Independent

„Dzielne przyznanie się Seleny Gomez odnośnie jej związku z Justinem Bieberem uchroni młode kobiety przed przemocą” – magazyn The Independent

Selena Gomez po wielu latach swojego przeszłego związku z Justinem Bieberem w końcu znalazła odwagę, aby przyznać się do tego, że była w tej relacji ofiarą przemocy emocjonalnej. „Pozostawanie w mentalności ofiary jest niebezpieczne” – przyznała podczas swojego niedawnego wywiadu dla NPR [sprawdź więcej]. Wiadomość ta bardzo szybko obiegła internet i podzieliła go na osoby, które popierają Gomez za jej odwagę do mówienia prawdy oraz na osoby, które uważają to za zwykłe szukanie atencji.

Brytyjski dziennik The Independent na swojej stronie internetowej opublikował artykuł, gdzie zdaniem redaktorki „dzielne przyznanie się Seleny Gomez odnośnie jej związku z Justinem Bieberem uchroni młode kobiety przed przemocą”. Sprawdźcie tłumaczenie już poniżej.Selena Gomez oskarżyła swojego byłego partnera, Justina Biebera o psychiczne znęcanie się. 27-letnia piosenkarka początkowo wahała się jak to nazwać mówiąc: „Pozostawanie w mentalności ofiary jest niebezpieczne” nim dodała „Czuję, że padłam ofiarą pewnej przemocy”.

Bieber nie odpowiedział na ostateczne twierdzenie Gomez, ale wspomniał o swoim dawnym zachowaniu w oświadczeniu, które zostało opublikowane na jego Instagramie pod koniec ubiegłego roku. Opisał, że „zaczął brać twarde narkotyki w wieku 19 lat i znęcał się we wszystkich swoich relacjach”. Piosenkarz opisał nazwał samego siebie jako „pełnego urazu, bez szacunku do kobiet oraz wściekłego” po czym stwierdził, że „oderwał się od tych wszystkich złych decyzji”.

To niezwykle odważne, że Gomez powiedziała cokolwiek o swoich doświadczeniach z poprzedniego związku. Oczywiście zobaczy, jak cyniczne nagłówki migają w oczach dziennikarzy podczas jej wypowiedzi. Lecz ona mimo wszystko kontynuowała. Czy uważasz, że to co zrobił ci Bieber było molestowaniem emocjonalnym, spytano ją. „Tak” – odpowiedziała. „I to jest coś, na co musiałam znaleźć sposób, by to zrozumieć.”

Co najważniejsze, komentarze Gomez ujawniły, że ona sama rozpoznała znęcanie się, kiedy faktycznie miało ono miejsce. Nawet jej sugestia, że po tych słowach może być narażona na „brak szacunku” dla ofiar przemocy sugeruje, że rozważała własne doświadczenia o mniejszym znaczeniu lub dotkliwości niż doświadczenia innych kobiet w różnych okolicznościach. To bardzo widoczny przewodnik do winy i niepewności, które otaczają przemoc i które uniemożliwiają kobietom ruszenie do przodu. Jak kobiety mają przemówić, jeśli nie zrozumieją tego, co stanowi przemoc nawet jeśli im się ona przytrafiła?

Wiadomości od kobiet są zazwyczaj odrzucane niczym puch. Lecz komentarz Gomez i dawne przyznanie się Biebera, że jego przeszłe zachowanie niepokoiło samego siebie jest ważne. Rozpoznanie oznak przemocy nie dyskryminuje bogactwa ani statusu celebrytów, a zwiększa świadomość, która zapewnia bezpieczeństwo młodszym kobietom.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.