„Billboard”: 9 dowodów na to, że Selena Gomez ujawnia swoje latynoskie korzenie

„Billboard”: 9 dowodów na to, że Selena Gomez ujawnia swoje latynoskie korzenie

Niedawno Selena Gomez ujawniła, że jej najnowszy album został ukończony. Chociaż data premiery nie została jeszcze ogłoszona, kolejnym pytaniem, które otacza ten wyczekiwany album, jest kierunek, w którym podąży artystka [sprawdź więcej]. Najnowsze single, które wydała, ukazały jej przejście do świata muzyki latynoskiej. Swoim przedostatnim wydaniem z muzyki latynoskiej, występem w „Taki Taki” DJ–a Snake’a wraz z Ozuną i Cardi B, Gomez odnotowała przebój nr 1 na liście Hot Latin Songs Billboardu przez 13 kolejnych tygodni oraz na wykresie Airplay Latin Rhythm przez dwa kolejne tygodnie w zeszłym roku. Tymczasem tegoroczny utwór „I Can’t Get Enough” (feat. Benny Blanco, Tainy & J Balvin) znalazł się na liście 20 najlepszych hitów na liście Latin Pop Songs. Ale to nie pierwszy raz Gomez bawi się hiszpańskimi klimatami. Od czasu wydania „Kiss & Tell” w 2009 roku wokalistka wielokrotnie ujawniała swoje meksykańsko–włoskie i amerykańskie korzenie. Zbiór jej dokonań w tym kierunku dokonał poważany magazyn muzyczny „Billboard” w jednym ze swoim artykułów.

„Selena Gomez en Español: Watch 9 Times She’s Connected to Her Latin Roots” „Billboard”

„1. „Natural” (2009)

Mimo że latynoska wersja przełomowego hitu Seleny Gomez & The Scene nigdy się nie pojawiła, promując w 2009 roku album „Kiss & Tell” w Hiszpanii, artystka krótko śpiewała piosenkę dla fanów z tekstem w języku hiszpańskim. Teraz jedynym dowodem na to są klipy na YouTube nagrane podczas tych specjalnych wydarzeń. A więc istniał wcześniejszy potencjał Gomez do wkroczenia na scenę muzyki latynoskiej.

2. „Un Año Sin Lluvia” (2010)

Na swój drugi album z The Scene, „A Year Without Rain”, Gomez nagrała swoją pierwszą piosenkę w całości po hiszpańsku, „Un Año Sin Lluvia”. Przetłumaczyła swoje pragnienie romansu z elektro–popowej ballady na udany występ i ponownie nagrała teledysk, wciąż wyglądając jak bogini. Gomez wreszcie przyjęła meksykańskie korzenie w swojej muzyce.

3. „Fantasma de Amor” (2010)

Kolejna piosenka Gomez & The Scene na albumie „A Year Without Rain” – „Ghost of You” została przetłumaczona na hiszpański jako „Fantasma de Amor”. W przeciwieństwie do „Un Año Sin Lluvia” utwór nigdy nie został oficjalnie wydany, ale na szczęście pełny mix można odsłuchać na YouTube. Gomez udowadnia, że potrafi dostarczać treści emocjonalne w języku hiszpańskim, walcząc z uczuciem starego ognia, który ją prześladuje.

4. „Dices” (2011)

„Who Says”, główny singiel z trzeciego i ostatniego albumu Gomez z The Scene, „When the Sun Goes Down” z 2011 roku, został nagrany w języku hiszpańskim jako „Dices”. Dzięki tej przekładającej balladę władzy udało się podnieść na duchu całą publiczność, dzięki temu tłumaczeniu ważne było, aby jedna z najbardziej znaczących piosenek w katalogu muzycznym Gomez mogła dotrzeć do fanów z Ameryki Łacińskiej i nawiązać z nimi kontakt.

5. „Bidi Bidi Bom Bom” (2012)

Gomez, która została nazwana na cześć wspaniałej legendy muzyki Tejano – Seleny Quintanilli–Pérez, faktycznie nagrała głosem swojej imienniczki piosenkę. Rodzina Quintanilli specjalnie wybrał Gomez do zaśpiewania klasycznego „Bidi Bidi Bom Bom” w pośmiertnym duecie z Seleną. Gomez pięknie uzupełniła swoją idolkę wokalem, który tchnął nowe życie w piosenkę.

6. „Más” (2014)

Hiszpańska wersja „More”, jednej z piosenek Gomez z jej pierwszego albumu z The Scene – „Kiss & Tell” z 2009 roku, pojawiła się jako „Más” na jej składance z 2014 – „For You”. W prezencie dla fanów na rozstającym się albumie z Hollywood Records dała im mocny, pop–rockowy hymn w innym świetle.

7. „Me & My Girls” (2015)

Na swoim debiutanckim albumie z Interscope Records, „Revival” z 2015, Gomez nie nagrała niczego w całości w języku hiszpańskim, ale badała wpływ muzyki latynoskiej na utwory „Body Heat” i „Me & My Girls”. W tym drugim utworze, aby pochwalić się swoim bardziej dojrzałym wizerunkiem, śpiewa po hiszpańsku: „Don’t fuck with us”. Gomez wystąpiła z „Me & My Girls” na Victoria’s Secret Fashion Show 2015 i co ku zaskoczeniu, nie zostało cenzurowane.

8. „Taki Taki” (2018)

Gomez naprawdę zrobiła w zeszłym roku splash w muzyce latynoskiej dzięki swojemu udziałowi w „Taki Taki” DJ–a Snake’a wraz z gwiazdą z Puerto Rico Ozuną i raperką latynoską Cardi B. Na temat hybrydy reggaeton i EDM pojawia się werset po hiszpańsku w wykonaniu Gomez, oferując zaczęcie fiesty. Niespodziewana współpraca zaowocowała pierwszym numerem jeden Gomez na liście Hot Latin Songs.

9. „ I Can’t Get Enough” (2019)

Po spróbowaniu sukcesów w muzyce latynoskiej z „Taki Taki” Gomez połączyła siły z portorykańskim producentem, jakim jest Tainy, producentem popowym Bennym Blanco i kolumbijską gwiazdą J Balvinem przy „I Can’t Get Enough”. Nie śpiewa po hiszpańsku na hipnotycznym utworze reggaeton, ale dobrze reprezentuje swoją kulturę z gigantycznymi kolczykami w teledysku. Nie mamy dość latynoskiej Seleny.”Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.