Witamy na stronie Selena-Gomez.pl! Twoje najdłużej działające źródło informacji o Selenie Gomez w Polsce!

 

14.08.19

Niedawno Selena Gomez ujawniła, że jej najnowszy album został ukończony. Chociaż data premiery nie została jeszcze ogłoszona, kolejnym pytaniem, które otacza ten wyczekiwany album, jest kierunek, w którym podąży artystka [sprawdź więcej]. Najnowsze single, które wydała, ukazały jej przejście do świata muzyki latynoskiej. Swoim przedostatnim wydaniem z muzyki latynoskiej, występem w „Taki Taki” DJ–a Snake’a wraz z Ozuną i Cardi B, Gomez odnotowała przebój nr 1 na liście Hot Latin Songs Billboardu przez 13 kolejnych tygodni oraz na wykresie Airplay Latin Rhythm przez dwa kolejne tygodnie w zeszłym roku. Tymczasem tegoroczny utwór „I Can’t Get Enough” (feat. Benny Blanco, Tainy & J Balvin) znalazł się na liście 20 najlepszych hitów na liście Latin Pop Songs. Ale to nie pierwszy raz Gomez bawi się hiszpańskimi klimatami. Od czasu wydania „Kiss & Tell” w 2009 roku wokalistka wielokrotnie ujawniała swoje meksykańsko–włoskie i amerykańskie korzenie. Zbiór jej dokonań w tym kierunku dokonał poważany magazyn muzyczny „Billboard” w jednym ze swoim artykułów.

„Selena Gomez en Español: Watch 9 Times She’s Connected to Her Latin Roots” „Billboard”

„1. „Natural” (2009)

Mimo że latynoska wersja przełomowego hitu Seleny Gomez & The Scene nigdy się nie pojawiła, promując w 2009 roku album „Kiss & Tell” w Hiszpanii, artystka krótko śpiewała piosenkę dla fanów z tekstem w języku hiszpańskim. Teraz jedynym dowodem na to są klipy na YouTube nagrane podczas tych specjalnych wydarzeń. A więc istniał wcześniejszy potencjał Gomez do wkroczenia na scenę muzyki latynoskiej.

2. „Un Año Sin Lluvia” (2010)

Na swój drugi album z The Scene, „A Year Without Rain”, Gomez nagrała swoją pierwszą piosenkę w całości po hiszpańsku, „Un Año Sin Lluvia”. Przetłumaczyła swoje pragnienie romansu z elektro–popowej ballady na udany występ i ponownie nagrała teledysk, wciąż wyglądając jak bogini. Gomez wreszcie przyjęła meksykańskie korzenie w swojej muzyce.

3. „Fantasma de Amor” (2010)

Kolejna piosenka Gomez & The Scene na albumie „A Year Without Rain” – „Ghost of You” została przetłumaczona na hiszpański jako „Fantasma de Amor”. W przeciwieństwie do „Un Año Sin Lluvia” utwór nigdy nie został oficjalnie wydany, ale na szczęście pełny mix można odsłuchać na YouTube. Gomez udowadnia, że potrafi dostarczać treści emocjonalne w języku hiszpańskim, walcząc z uczuciem starego ognia, który ją prześladuje.

4. „Dices” (2011)

„Who Says”, główny singiel z trzeciego i ostatniego albumu Gomez z The Scene, „When the Sun Goes Down” z 2011 roku, został nagrany w języku hiszpańskim jako „Dices”. Dzięki tej przekładającej balladę władzy udało się podnieść na duchu całą publiczność, dzięki temu tłumaczeniu ważne było, aby jedna z najbardziej znaczących piosenek w katalogu muzycznym Gomez mogła dotrzeć do fanów z Ameryki Łacińskiej i nawiązać z nimi kontakt.

5. „Bidi Bidi Bom Bom” (2012)

Gomez, która została nazwana na cześć wspaniałej legendy muzyki Tejano – Seleny Quintanilli–Pérez, faktycznie nagrała głosem swojej imienniczki piosenkę. Rodzina Quintanilli specjalnie wybrał Gomez do zaśpiewania klasycznego „Bidi Bidi Bom Bom” w pośmiertnym duecie z Seleną. Gomez pięknie uzupełniła swoją idolkę wokalem, który tchnął nowe życie w piosenkę.

6. „Más” (2014)

Hiszpańska wersja „More”, jednej z piosenek Gomez z jej pierwszego albumu z The Scene – „Kiss & Tell” z 2009 roku, pojawiła się jako „Más” na jej składance z 2014 – „For You”. W prezencie dla fanów na rozstającym się albumie z Hollywood Records dała im mocny, pop–rockowy hymn w innym świetle.

7. „Me & My Girls” (2015)

Na swoim debiutanckim albumie z Interscope Records, „Revival” z 2015, Gomez nie nagrała niczego w całości w języku hiszpańskim, ale badała wpływ muzyki latynoskiej na utwory „Body Heat” i „Me & My Girls”. W tym drugim utworze, aby pochwalić się swoim bardziej dojrzałym wizerunkiem, śpiewa po hiszpańsku: „Don’t fuck with us”. Gomez wystąpiła z „Me & My Girls” na Victoria’s Secret Fashion Show 2015 i co ku zaskoczeniu, nie zostało cenzurowane.

8. „Taki Taki” (2018)

Gomez naprawdę zrobiła w zeszłym roku splash w muzyce latynoskiej dzięki swojemu udziałowi w „Taki Taki” DJ–a Snake’a wraz z gwiazdą z Puerto Rico Ozuną i raperką latynoską Cardi B. Na temat hybrydy reggaeton i EDM pojawia się werset po hiszpańsku w wykonaniu Gomez, oferując zaczęcie fiesty. Niespodziewana współpraca zaowocowała pierwszym numerem jeden Gomez na liście Hot Latin Songs.

9. „ I Can’t Get Enough” (2019)

Po spróbowaniu sukcesów w muzyce latynoskiej z „Taki Taki” Gomez połączyła siły z portorykańskim producentem, jakim jest Tainy, producentem popowym Bennym Blanco i kolumbijską gwiazdą J Balvinem przy „I Can’t Get Enough”. Nie śpiewa po hiszpańsku na hipnotycznym utworze reggaeton, ale dobrze reprezentuje swoją kulturę z gigantycznymi kolczykami w teledysku. Nie mamy dość latynoskiej Seleny.”WITAJ NA SELENA-GOMEZ.PL

Witryna selena-gomez.pl jest jedyną polską stroną stworzoną z myślą o polskich fanach Seleny Gomez. Nie mamy kontaktu z artystką ani jej teamem. Wszystkie materiały zamieszczone na witrynie należą do ich oryginalnych właścicieli. Strona selena-gomez.pl nie przywłaszcza sobie żadnych praw autorskich do zdjęć i mediów, jedynie zastrzega sobie prawa do zredagowanych artykułów zawartych na witrynie, a także do wyglądu strony głównej, galerii oraz wszystkich dodatkowych podstron.
O STRONIE

Nazwa strony: Selena-Gomez.pl
Hosting: Fan-Strefa.pl
Założenie strony: 28 sierpnia 2010
Kontakt: sgpolandteam@gmail.com

Stronę przegląda obecnie osób, a wyświetlono ją do tej pory razy.

Dziękujemy!© 2019 Selena Gomez Polska -
Układ według: Ana N. Design
Kodowanie przez: Lannie D.